Przewodnik

Linki-obrazki

Misje
I. Więzi przyjaźni
Spotykasz po latach kogoś, kto dawniej był ci bliski. Wplątuje cię on w jakąś historię, która nie dość, że z czasem się komplikuje, to w dodatku budzi w tobie wątpliwości co do intencji przyjaciela.

II. Linia frontu
Kerończy natarli na Prowincję Demarską. Oblegany jest sam Demar. Jedni ludzie stają do walki, inni uciekają ze spalonej ziemi. Napastnicy, obrońcy i cywile. Po której stronie staniesz?

Opcjonalnie: Udział w buncie niewolników w Wirginii bądź inne miejsca walk.

III. Rekonwalescencja
W nie najlepszej kondycji trafiasz do wioski lub klasztoru. Wydaje ci się, że trafiłeś w dobre ręce i że wkrótce będziesz mógł opuścić to miejsce. Okazuje się jednak, że z pozoru życzliwi i uprzejmi ludzie skrywają przed tobą jakąś tajemnicę.

IV. Zabij bestię
Coś napada, nęka mieszkańców. Zawierasz umowę z wójtem - dostarczysz głowę bestii za określoną cenę. Okazuje się jednak, że stworzenie nie działa bez powodu - jest w jakiś sposób prowokowane przez mieszkańców.

Opcjonalnie: Bestia jest wrażliwa na hałas z karczmy albo ludzie naruszyli w jakiś sposób jej rewir (weszli na jej teren, zajęli leże ze względu na drogie surowce itp.)

V. Nielegalne walki
Dochodzą cię słuchy o nielegalnych walkach prowadzonych w okolicy. Położysz im kres czy może postanowisz wziąć w nich udział dla własnego zysku? Pieniądze nie leżą na ulicy.

VI. Zlecone zabójstwo
Dochodzi do zamachu, w wyniku którego ginie ktoś ważny. Podejmujesz się odnalezienia zabójcy – albo jego zleceniodawcy. Od ciebie zależy, czy dojdzie do aresztowania winnych, czy pomożesz im uniknąć kary.

VII. Egzekucja
W mieście lub wiosce szykuje się egzekucja. Znasz sprawcę albo sam doprowadziłeś do jego schwytania. Realizacja wyroku coraz bliżej.

Opcjonalnie: Z czasem nabierasz wątpliwości, czy skazaniec faktycznie jest winny i chcesz go uwolnić lub dochodzą cię pogłoski, że ktoś może chcieć uwolnić kryminalistę.

zamknij
Spis kodów
Spis opowiadań
Baśń o wolności: Preludium (autor: Nefryt) Gdy demon odzyskuje człowieczeństwo, przypomina sobie jak być człowiekiem.(autor: Zombbiszon) Nikt nie zna prawdziwego bólu do czasu aż nie straci kogoś bliskiego sercu. (autor: Zombbiszon) Wendigo i Driada (autor: Zombbiszon) Domek, zupa, sukkub i historia (autor: Zombbiszon) Sen i niespodzianki (autor: Zombbiszon) Boląca strata i niepokojący gość! (autor: Zombbiszon) Cienie i nowy przyjaciel (autor: Zombbiszon) Kruki (autor: Zombbiszon) Cienie i Starsze Dusze (autor: Zombbiszon) Zło Kor'hu Dull (autor: Zombbiszon) Złodziej Twarzy i Koszmar (autor: Zombbiszon) Królewiec (autor: Zombbiszon) Przed świtem (autor: Nefryt) Król Żebraków i nowe drzwi (autor: Zombbiszon) Akceptacja (autor: Zombbiszon) Nostalgia (autor: Nefryt) Nowa droga i niespodziewane wyznanie? (autor: Zombbiszon) Biały i zielony daje czerwony! (autor: Zombbiszon) Nowe wyzwania w nowym życiu (autor: Zombbiszon) Krąg tajemnic (autor: Zombbiszon) Jack (autor: Zombbiszon) Czasami to mrok daje najwięcej światła (autor: Zombbiszon) Trzy sceny o szpiegowaniu (autor: Nefryt) Morze bólu. Promyk nadziei ... (autor: Zombbiszon) Sól (autor: Olżunia) Dyjanna Muirne: Miecz może być dowodem wszystkiego (autor: Zorana) Uszatek i Kwiatek na tropie przygody: Przypadłość parszywej gospody (autor: Paeonia i Szept) Gdy gasną świece (autor: Zombbiszon) ... Najjaśniej płoną gwiazdy nadziei. (autor: Zombbiszon) Elias cz. 1 (autor: Zombbiszon) Elias cz. 2 (autor: Zombbiszon) Historia (autor: Zombbiszon)
zamknij

Chat

Skoro pochwyciliście pomysł na kolejne serie stusłowów (co to takiego - link), zebrałam dla Was tematy:

 • Dlaczego jestem tym, kim jestem
Co mną motywuje? Dlaczego opowiadam się po tej, a nie innej stronie? Skąd czerpię siłę do walki za to, w co wierzę? Jakie wydarzenie z przeszłości sprawiło, że stałem się tym, kim jestem?
 • Dziesięć lat wcześniej
Jak bardzo zmieniło się twoje życie w ciągu ostatniej dekady? Jak wyglądało twoje życie przed dziesięcioma laty? Czy robiłeś to, co robisz teraz? A może miałeś inny styl życia, poglądy, autorytety? Kto był ci bliski, a kogo straciłeś?
 • Kadry z marzeń
Dowolna interpretacja powyższego.
 • Pierwsze lata
Sto słów o pierwszych latach życia naszych bohaterów, o ich dzieciństwie, pochodzeniu czy wczesnych wydarzeniach, które ich ukształtowały.
 • Najgorszy koszmar
Co sprawia, że cierpnie ci skóra, że budzisz się zlany zimnym potem? Co nie daje ci spać po nocach? Na czego widok zamieniasz się w słup soli lub przeciwnie, rzucasz się jak zaszczute zwierzę - z kłami? Czego się boisz najbardziej w świecie?
 • Gdy serce bije mocniej
Sto słów o momencie silnych emocji, negatywnych lub pozytywnych, które najsilniej zapadły wam w pamięć.
 • Maskarada
Wasze postacie w przebraniu, w cudzej roli, pod przykrywką, w niezwykłym dla nich miejscu czy czasie.
 • Wiara przywilejem głupich?
W co wierzysz, żyjąc w świecie wielu bóstw, duchów, ras, w którym ateizm jest czymś niecodziennym?
 • Profesjonalista od kuchni
Jaki jest twój zawód, czym zarabiasz na chleb? Co sprawia, że robisz to dobrze? Czy lubisz to co robisz?

 • Realizm magiczny
Zabójcy, szpiedzy, magowie, najemnicy... co by się stało, gdybyście porzucili sielankową Keronię na rzecz czasu powozów bez koni i darmowego wifi? Odnaleźlibyście się czy nie? A może byłoby wam lepiej niż w średniowiecznym królestwie? Jak wyglądałoby wasze starcie z autorem?

 • Powrót do przeszłości
Coś zupełnie odwrotnego. Fart czy niefart, trafiliście z wygodnego XXI-ego wieku do Królestwa Keronii. Brak zasięgu to w tym momencie Wasz najmniejszy problem. Mistrzowie surviwalu czy ciepłe kluchy? Jak poradzilibyście sobie w spartańskich warunkach? Co byłoby trudniejsze - chwycenie za miecz czy włożenie sukni?
 • Powiedz mi, co robisz, a dowiem się, kim jesteś
Temat dla wszystkich, nie tylko dla odważnych. Autorze, pokaż nam w stu słowach, kim naprawdę jesteś. Nie musisz zdradzać żadnych istotnych faktów z życia prywatnego czy zawodowego, możesz przedstawić swoje pisanie w kontekście życia codziennego lub po prostu swój stosunek do pisania, wszystko zależy od Ciebie. Zostań bohaterem swoich tekstów.

     Proszę o wytypowanie trzech z nich - ten, który będzie powtarzał się najczęściej, zostanie tematem przewodnim najbliższej serii. Napiszcie też, ile czasu od teraz potrzebujecie na naskrobanie tych stu słów. Miałam zrezygnować z podawania terminu nadsyłania do mnie prac, ale daliście mi do zrozumienia, że nic innego nie działa na Was równie mobilizująco :D Im szybciej się wypowiecie, tym szybciej dodam temat i termin do Ogłoszeń.
Dane kontaktowe:

zorana@onet.eu

GG: 49343444
Podsumowanie głosowania:
- Gdy serce bije mocniej - 6 głosów
- Pierwsze lata - 5 głosów
-  Najgorszy koszmar - 4 głosy
- Wiara przywilejem głupich? - 4 głosy
- Realizm magiczny - 2 głosy
- Dziesięć lat wcześniej - 2 głosy
- Powrót do przeszłości - 1 głos
- Powiedz mi, co robisz, a dowiem się, kim jesteś - 1 głos

9 komentarzy:

Silva pisze...

- Dziesięć lat wcześniej lub Pierwsze lata
- Gdy serce bije mocniej
- Realizm magiczny (o ile dobrze zrozumiałam temat...)

Olżunia pisze...

Na tę chwilę najłatwiej zabrać mi się za:
- pierwsze lata,
- najgorszy koszmar,
- realizm magiczny.

Dopóki nie wisi mi nad głową deadline, śmiało mogę rzec: nie mogę się doczekać. xD

Nefryt pisze...

- najgorszy koszmar
- gdy serce bije mocniej
- wiara przywilejem głupich?

To na chwilę obecną. Ale tak po prawdzie, to chciałabym wszystkie xD A termin? Mi pasuje każdy. Potrzebuję jakiś trzech dni od momentu, kiedy poznam wyłoniony temat.

Nefryt pisze...

Aha. I podbijam pomysł Aedówki, żeby limit wynosił 200 słów - przynajmniej, jeśli chodzi o tematy "Maskarada", "Profesjonalista od kuchni", "Realizm magiczny" i "Powrót do przeszłości". O ile inne raczej da się streścić w 100 słowach, o tyle te prawdopodobnie wyszłyby płytko.

Szept pisze...

Pierwsze lata
Wiara przywilejem głupich?
Gdy serce bije mocniej

Po prawdzie, wiele tematów jest tu dobrych, ale dwa wymienione przeze mnie jako pierwsze interesują mnie najbardziej. Trzeci został dobrany, bo jakiś było trzeba. W przypadku wyboru dwóch pierwszych (po podliczeniu liczby głosów) piszę na pewno.
Inne... nie gwarantuję :P

Anonimowy pisze...

- Pierwsze lata
- Realizm magiczny
- Kiedy serce bije mocniej
Czas? Około tygodnia-dwóch by się przydało, żeby wszyscy zdążyli zobaczyć i coś naskrobać :D
- AnneU

Zorana pisze...

Co chętnie bym napisała:
- Powiedz mi, co robisz...
- Powrót do przeszłości
- Pierwsze lata
W tej kolejności.

Statystyka na tę chwilę:
1. Pierwsze lata (5 głosów)
2. Gdy serce bije szybciej (4 głosy)
3. Realizm magiczny (3 głosy)

Pracowałam z tabelką, więc błędu raczej nie dopuszczam. Jeśli jest inaczej, mówcie. Jeśli ktoś chce jeszcze zagłosować, nie pisze na sb, poczekam.

Iskra pisze...

Gdy serce bije mocniej
Dziesięć lat wcześniej
Najgorszy koszmar

Rosa pisze...

- Wiara przywilejem głupich?
- Gdy serce bije mocniej
- Najgorszy koszmar

Prawa autorskie

© Zastrzegamy sobie prawa autorskie do umieszczanych na blogu tekstów, wymyślonego na jego potrzeby świata oraz postaci.
Nie rościmy sobie natomiast praw autorskich do tych artów, które nie są naszego autorstwa.

Szukaj

˅ ^
+ postacie
Rinne Lasair