Przewodnik

Linki-obrazki

Misje
I. Więzi przyjaźni
Spotykasz po latach kogoś, kto dawniej był ci bliski. Wplątuje cię on w jakąś historię, która nie dość, że z czasem się komplikuje, to w dodatku budzi w tobie wątpliwości co do intencji przyjaciela.

II. Linia frontu
Kerończy natarli na Prowincję Demarską. Oblegany jest sam Demar. Jedni ludzie stają do walki, inni uciekają ze spalonej ziemi. Napastnicy, obrońcy i cywile. Po której stronie staniesz?

Opcjonalnie: Udział w buncie niewolników w Wirginii bądź inne miejsca walk.

III. Rekonwalescencja
W nie najlepszej kondycji trafiasz do wioski lub klasztoru. Wydaje ci się, że trafiłeś w dobre ręce i że wkrótce będziesz mógł opuścić to miejsce. Okazuje się jednak, że z pozoru życzliwi i uprzejmi ludzie skrywają przed tobą jakąś tajemnicę.

IV. Zabij bestię
Coś napada, nęka mieszkańców. Zawierasz umowę z wójtem - dostarczysz głowę bestii za określoną cenę. Okazuje się jednak, że stworzenie nie działa bez powodu - jest w jakiś sposób prowokowane przez mieszkańców.

Opcjonalnie: Bestia jest wrażliwa na hałas z karczmy albo ludzie naruszyli w jakiś sposób jej rewir (weszli na jej teren, zajęli leże ze względu na drogie surowce itp.)

V. Nielegalne walki
Dochodzą cię słuchy o nielegalnych walkach prowadzonych w okolicy. Położysz im kres czy może postanowisz wziąć w nich udział dla własnego zysku? Pieniądze nie leżą na ulicy.

VI. Zlecone zabójstwo
Dochodzi do zamachu, w wyniku którego ginie ktoś ważny. Podejmujesz się odnalezienia zabójcy – albo jego zleceniodawcy. Od ciebie zależy, czy dojdzie do aresztowania winnych, czy pomożesz im uniknąć kary.

VII. Egzekucja
W mieście lub wiosce szykuje się egzekucja. Znasz sprawcę albo sam doprowadziłeś do jego schwytania. Realizacja wyroku coraz bliżej.

Opcjonalnie: Z czasem nabierasz wątpliwości, czy skazaniec faktycznie jest winny i chcesz go uwolnić lub dochodzą cię pogłoski, że ktoś może chcieć uwolnić kryminalistę.

zamknij
Spis kodów
Spis opowiadań
Baśń o wolności: Preludium (autor: Nefryt) Gdy demon odzyskuje człowieczeństwo, przypomina sobie jak być człowiekiem.(autor: Zombbiszon) Nikt nie zna prawdziwego bólu do czasu aż nie straci kogoś bliskiego sercu. (autor: Zombbiszon) Wendigo i Driada (autor: Zombbiszon) Domek, zupa, sukkub i historia (autor: Zombbiszon) Sen i niespodzianki (autor: Zombbiszon) Boląca strata i niepokojący gość! (autor: Zombbiszon) Cienie i nowy przyjaciel (autor: Zombbiszon) Kruki (autor: Zombbiszon) Cienie i Starsze Dusze (autor: Zombbiszon) Zło Kor'hu Dull (autor: Zombbiszon) Złodziej Twarzy i Koszmar (autor: Zombbiszon) Królewiec (autor: Zombbiszon) Przed świtem (autor: Nefryt) Król Żebraków i nowe drzwi (autor: Zombbiszon) Akceptacja (autor: Zombbiszon) Nostalgia (autor: Nefryt) Nowa droga i niespodziewane wyznanie? (autor: Zombbiszon) Biały i zielony daje czerwony! (autor: Zombbiszon) Nowe wyzwania w nowym życiu (autor: Zombbiszon) Krąg tajemnic (autor: Zombbiszon) Jack (autor: Zombbiszon) Czasami to mrok daje najwięcej światła (autor: Zombbiszon) Trzy sceny o szpiegowaniu (autor: Nefryt) Morze bólu. Promyk nadziei ... (autor: Zombbiszon) Sól (autor: Olżunia) Dyjanna Muirne: Miecz może być dowodem wszystkiego (autor: Zorana) Uszatek i Kwiatek na tropie przygody: Przypadłość parszywej gospody (autor: Paeonia i Szept) Gdy gasną świece (autor: Zombbiszon) ... Najjaśniej płoną gwiazdy nadziei. (autor: Zombbiszon) Elias cz. 1 (autor: Zombbiszon) Elias cz. 2 (autor: Zombbiszon) Historia (autor: Zombbiszon)
zamknij

Chat

W trakcie pracy nad WPT i dodatkiem świątecznym padł pomysł na napisanie krótkich tekstów, których tematem przewodnim byłby czas wolny naszych bohaterów. Wydał się nam bardzo atrakcyjny, no bo kto by nie chciał dowiedzieć się, czym zajmują się nasze królowe, hersztówny, panicze, paniątka i chodzące kłopoty, kiedy w końcu nie mają nic do roboty? W ten sposób powstał pomysł na notkę tematyczną. Z drugiej jednak strony padło pytanie, jakiej długości miałyby być te teksty. Tak powstał pomysł na stusłów, znany jako drabble.

Co to takiego?

Drabble to bardzo krótki utwór literacki, bo posiadający równo sto słów (stąd moje spolszczenie). Jest to forma bardzo wymagająca, ponieważ wymaga umiejętności zwięzłego pisania, ujęcia wymyślonej przez siebie treści w jak najmniejszej ilości słów. Uatrakcyjnieniem tej formy jest zwykle - choć nie zawsze - zaskakująca puenta. Brzmi jak wyzwanie, prawda? To dobrze, bo o to właśnie chodzi.

Kto może wziąć w tym udział? Każdy.


Jeśli jesteście zainteresowani tą inicjatywą - piszcie w komentarzu. Dodajcie, ile potrzebujecie czasu, a ustosunkuje się do najpóźniejszego terminu i wtedy złożę notkę.

4 komentarze:

Nefryt pisze...

Chętnie wezmę udział. Mam dwie postacie, czekają mnie dwa teksty... więc może czas do 8 maja? Wiem, termin odległy, więc nie będę protestować jeśli skrócicie. Po prostu wtedy kończą mi się matury.

Olżunia pisze...

Ja również bardzo chętnie. Do terminu się dostosuję, o ile wyrobimy się z tym przed czerwcem, bo sesja i wtedy mogę nie mieć czasu ani głowy do pisania.

Zorana pisze...

Teksty możecie nadsyłać w dowolnej chwili od teraz, powiedzmy, że do 1.06. Potem to ja mam sesję, ale na życzenie mogę przesunąć termin publikacji.

Mam nadzieję, że w akcję zaangażują się w wszyscy autorzy :)

Szept pisze...

Jak w końcu złapię wenę, chętnie dołączę. Nie obiecuję tekstów dla wszystkich moich, nie obiecuję, że dotyczyć będą głównych. Zobaczymy i zależy od kaprysów wenowo-czasowych i ukochanego na ostatnią chwilę.
Zakodowane, do 1.06 - myślę b. rozsądny termin :D

Prawa autorskie

© Zastrzegamy sobie prawa autorskie do umieszczanych na blogu tekstów, wymyślonego na jego potrzeby świata oraz postaci.
Nie rościmy sobie natomiast praw autorskich do tych artów, które nie są naszego autorstwa.

Szukaj

˅ ^
+ postacie
Rinne Lasair