Przewodnik

Linki-obrazki

Misje
I. Więzi przyjaźni
Spotykasz po latach kogoś, kto dawniej był ci bliski. Wplątuje cię on w jakąś historię, która nie dość, że z czasem się komplikuje, to w dodatku budzi w tobie wątpliwości co do intencji przyjaciela.

II. Linia frontu
Kerończy natarli na Prowincję Demarską. Oblegany jest sam Demar. Jedni ludzie stają do walki, inni uciekają ze spalonej ziemi. Napastnicy, obrońcy i cywile. Po której stronie staniesz?

Opcjonalnie: Udział w buncie niewolników w Wirginii bądź inne miejsca walk.

III. Rekonwalescencja
W nie najlepszej kondycji trafiasz do wioski lub klasztoru. Wydaje ci się, że trafiłeś w dobre ręce i że wkrótce będziesz mógł opuścić to miejsce. Okazuje się jednak, że z pozoru życzliwi i uprzejmi ludzie skrywają przed tobą jakąś tajemnicę.

IV. Zabij bestię
Coś napada, nęka mieszkańców. Zawierasz umowę z wójtem - dostarczysz głowę bestii za określoną cenę. Okazuje się jednak, że stworzenie nie działa bez powodu - jest w jakiś sposób prowokowane przez mieszkańców.

Opcjonalnie: Bestia jest wrażliwa na hałas z karczmy albo ludzie naruszyli w jakiś sposób jej rewir (weszli na jej teren, zajęli leże ze względu na drogie surowce itp.)

V. Nielegalne walki
Dochodzą cię słuchy o nielegalnych walkach prowadzonych w okolicy. Położysz im kres czy może postanowisz wziąć w nich udział dla własnego zysku? Pieniądze nie leżą na ulicy.

VI. Zlecone zabójstwo
Dochodzi do zamachu, w wyniku którego ginie ktoś ważny. Podejmujesz się odnalezienia zabójcy – albo jego zleceniodawcy. Od ciebie zależy, czy dojdzie do aresztowania winnych, czy pomożesz im uniknąć kary.

VII. Egzekucja
W mieście lub wiosce szykuje się egzekucja. Znasz sprawcę albo sam doprowadziłeś do jego schwytania. Realizacja wyroku coraz bliżej.

Opcjonalnie: Z czasem nabierasz wątpliwości, czy skazaniec faktycznie jest winny i chcesz go uwolnić lub dochodzą cię pogłoski, że ktoś może chcieć uwolnić kryminalistę.

zamknij
Spis kodów
Spis opowiadań
Baśń o wolności: Preludium (autor: Nefryt) Gdy demon odzyskuje człowieczeństwo, przypomina sobie jak być człowiekiem.(autor: Zombbiszon) Nikt nie zna prawdziwego bólu do czasu aż nie straci kogoś bliskiego sercu. (autor: Zombbiszon) Wendigo i Driada (autor: Zombbiszon) Domek, zupa, sukkub i historia (autor: Zombbiszon) Sen i niespodzianki (autor: Zombbiszon) Boląca strata i niepokojący gość! (autor: Zombbiszon) Cienie i nowy przyjaciel (autor: Zombbiszon) Kruki (autor: Zombbiszon) Cienie i Starsze Dusze (autor: Zombbiszon) Zło Kor'hu Dull (autor: Zombbiszon) Złodziej Twarzy i Koszmar (autor: Zombbiszon) Królewiec (autor: Zombbiszon) Przed świtem (autor: Nefryt) Król Żebraków i nowe drzwi (autor: Zombbiszon) Akceptacja (autor: Zombbiszon) Nostalgia (autor: Nefryt) Nowa droga i niespodziewane wyznanie? (autor: Zombbiszon) Biały i zielony daje czerwony! (autor: Zombbiszon) Nowe wyzwania w nowym życiu (autor: Zombbiszon) Krąg tajemnic (autor: Zombbiszon) Jack (autor: Zombbiszon) Czasami to mrok daje najwięcej światła (autor: Zombbiszon) Trzy sceny o szpiegowaniu (autor: Nefryt) Morze bólu. Promyk nadziei ... (autor: Zombbiszon) Sól (autor: Olżunia) Dyjanna Muirne: Miecz może być dowodem wszystkiego (autor: Zorana) Uszatek i Kwiatek na tropie przygody: Przypadłość parszywej gospody (autor: Paeonia i Szept) Gdy gasną świece (autor: Zombbiszon) ... Najjaśniej płoną gwiazdy nadziei. (autor: Zombbiszon) Elias cz. 1 (autor: Zombbiszon) Elias cz. 2 (autor: Zombbiszon) Historia (autor: Zombbiszon)
zamknij

Chat


        Zostałem rzucony w tłum. Stu mężczyzn czekających na swój koniec. Oczy ich wszystkich mówiły jedno „Jesteśmy gotowi”. Oni może i się pogodzili z tym losem. Ale czy ja również? Miałem ku temu pewne wątpliwości. Duże wątpliwości. Chociaż to mogła być też wina kata. Wielka paskudna gęba orka, gapiła się na nas jakbyśmy byli jego przekąską. Na samą myśl miało się ochotę zwymiotować albo narobić pod siebie.
- Ty! - wskazał na mnie. Pierwsza myśl kazała mi uciekać. Ale mimo to ruszyłem przed siebie. Jeden ze strażników złapał mnie za ramię, zupełnie jakby liczył na to że ucieknę. Ciekawe gdzie, z powrotem do celi? Machnąłem ramieniem by mu się wyrwać. Udało się. Nawet nie próbował mnie ponownie łapać. Powolnym krokiem szedłem ku swojemu przeznaczeniu. Ku mojemu przekleństwu. Ale tego jeszcze nie wiedziałem.
        Zatrzymałem się przy orku. Zapach przemoczonego psa oraz długo nie mytych zębów mógłby zaskoczyć nawet trolla. Przełknąłem ślinę razem z próbą zwrócenia śniadania.
- Co mi przygotowałeś, paskudo? - zapytałem z rozbawieniem.
- Dla ciebie coś specjalnego, robaczku. - warknął. Chyba nie miał dziś dobrego humoru.
Poprowadzono mnie w stronę wyrwy w murze. Czując wilgoć w powietrzu już wiedziałem czym jest ta jego „specjalność”.
- Mam nadzieję, że umiesz długo wstrzymać oddech. - jego gęba zrobiła się jeszcze bardziej paskudna gdy się uśmiechał.
- Wystarczająco by wytrzymać twój odór. - odparłem z uśmiechem.
        Zarzucono mi sznur na szyję. Jedno pchnięcie i poczułem jak duży głaz ciągnie mnie w dół. Uderzyłem w taflę wody wywołało dzwoneczki w moich uszach. Ciśnienie z metra na metr zabierało mi powietrze z płuc. Aż w końcu zaczęły piec. Zaczynałem się topić. Rozmyty przez wodę obraz ustępował miejsca ciemności. Aż w końcu to co już została tylko ciemność.

Brak komentarzy:

Prawa autorskie

© Zastrzegamy sobie prawa autorskie do umieszczanych na blogu tekstów, wymyślonego na jego potrzeby świata oraz postaci.
Nie rościmy sobie natomiast praw autorskich do tych artów, które nie są naszego autorstwa.

Szukaj

˅ ^
+ postacie
Rinne Lasair