Przewodnik

Linki-obrazki

Misje
I. Więzi przyjaźni
Spotykasz po latach kogoś, kto dawniej był ci bliski. Wplątuje cię on w jakąś historię, która nie dość, że z czasem się komplikuje, to w dodatku budzi w tobie wątpliwości co do intencji przyjaciela.

II. Linia frontu
Kerończy natarli na Prowincję Demarską. Oblegany jest sam Demar. Jedni ludzie stają do walki, inni uciekają ze spalonej ziemi. Napastnicy, obrońcy i cywile. Po której stronie staniesz?

Opcjonalnie: Udział w buncie niewolników w Wirginii bądź inne miejsca walk.

III. Rekonwalescencja
W nie najlepszej kondycji trafiasz do wioski lub klasztoru. Wydaje ci się, że trafiłeś w dobre ręce i że wkrótce będziesz mógł opuścić to miejsce. Okazuje się jednak, że z pozoru życzliwi i uprzejmi ludzie skrywają przed tobą jakąś tajemnicę.

IV. Zabij bestię
Coś napada, nęka mieszkańców. Zawierasz umowę z wójtem - dostarczysz głowę bestii za określoną cenę. Okazuje się jednak, że stworzenie nie działa bez powodu - jest w jakiś sposób prowokowane przez mieszkańców.

Opcjonalnie: Bestia jest wrażliwa na hałas z karczmy albo ludzie naruszyli w jakiś sposób jej rewir (weszli na jej teren, zajęli leże ze względu na drogie surowce itp.)

V. Nielegalne walki
Dochodzą cię słuchy o nielegalnych walkach prowadzonych w okolicy. Położysz im kres czy może postanowisz wziąć w nich udział dla własnego zysku? Pieniądze nie leżą na ulicy.

VI. Zlecone zabójstwo
Dochodzi do zamachu, w wyniku którego ginie ktoś ważny. Podejmujesz się odnalezienia zabójcy – albo jego zleceniodawcy. Od ciebie zależy, czy dojdzie do aresztowania winnych, czy pomożesz im uniknąć kary.

VII. Egzekucja
W mieście lub wiosce szykuje się egzekucja. Znasz sprawcę albo sam doprowadziłeś do jego schwytania. Realizacja wyroku coraz bliżej.

Opcjonalnie: Z czasem nabierasz wątpliwości, czy skazaniec faktycznie jest winny i chcesz go uwolnić lub dochodzą cię pogłoski, że ktoś może chcieć uwolnić kryminalistę.

zamknij
Spis kodów
Spis opowiadań
Baśń o wolności: Preludium (autor: Nefryt) Gdy demon odzyskuje człowieczeństwo, przypomina sobie jak być człowiekiem.(autor: Zombbiszon) Nikt nie zna prawdziwego bólu do czasu aż nie straci kogoś bliskiego sercu. (autor: Zombbiszon) Wendigo i Driada (autor: Zombbiszon) Domek, zupa, sukkub i historia (autor: Zombbiszon) Sen i niespodzianki (autor: Zombbiszon) Boląca strata i niepokojący gość! (autor: Zombbiszon) Cienie i nowy przyjaciel (autor: Zombbiszon) Kruki (autor: Zombbiszon) Cienie i Starsze Dusze (autor: Zombbiszon) Zło Kor'hu Dull (autor: Zombbiszon) Złodziej Twarzy i Koszmar (autor: Zombbiszon) Królewiec (autor: Zombbiszon) Przed świtem (autor: Nefryt) Król Żebraków i nowe drzwi (autor: Zombbiszon) Akceptacja (autor: Zombbiszon) Nostalgia (autor: Nefryt) Nowa droga i niespodziewane wyznanie? (autor: Zombbiszon) Biały i zielony daje czerwony! (autor: Zombbiszon) Nowe wyzwania w nowym życiu (autor: Zombbiszon) Krąg tajemnic (autor: Zombbiszon) Jack (autor: Zombbiszon) Czasami to mrok daje najwięcej światła (autor: Zombbiszon) Trzy sceny o szpiegowaniu (autor: Nefryt) Morze bólu. Promyk nadziei ... (autor: Zombbiszon) Sól (autor: Olżunia) Dyjanna Muirne: Miecz może być dowodem wszystkiego (autor: Zorana) Uszatek i Kwiatek na tropie przygody: Przypadłość parszywej gospody (autor: Paeonia i Szept) Gdy gasną świece (autor: Zombbiszon) ... Najjaśniej płoną gwiazdy nadziei. (autor: Zombbiszon) Elias cz. 1 (autor: Zombbiszon) Elias cz. 2 (autor: Zombbiszon) Historia (autor: Zombbiszon)
zamknij

Chat

Kalendarium
___________________________________________________________________________________________________________

992 rok U.D. Przychodzę na świat jako trzecia córka keronijskiej pary królewskiej, Eleonora Minerwa Marvolo. Od początku jestem przyuczana do roli księżniczki królewskiej krwi, która nigdy nie obejmie pełnej władzy nad państwem. Przyszłość, jaką planują dla mnie rodzice to wszechstronna edukacja i korzystny mariaż.

4 rok Ś.D.  W niewyjaśnionych okolicznościach umierają moi rodzice. W tym samym roku tracę najstarszą siostrę, Eneę.

5 rok Ś.D. Moja druga siostra, Edithe, zostaje na moich oczach zamordowana przez Wirgińczyków w imię polityki, której nie rozumiem. Od tej pory nic już nie jest takie samo.

9 rok Ś.D. Sytuacja w Keronii dramatycznie się pogarsza.  Kolejne rody przechodzą na stronę wirgińską. W swoim odczuciu nie mam szans na utrzymanie realnej, niezależnej władzy, mogę być co najwyżej marionetką w rękach najeźdźców. Pozoruję samobójstwo.
___________________________________________________________________________________________________________

9 rok Ś.D. przystaję do zbójeckiej bandy jako Nefryt. Z miesiąca na miesiąc zyskuję względy jej herszta. Ryzykuję wszystkim i żyję kiełkującą ideą. Mam więcej szczęścia, niż rozumu.

12 rok Ś.D. Banda zostaje przetrzebiona przez straż. Przejmuję schedę po herszcie.Tłumię w zarodku kolejne bunty, werbujemy nowych członków. Zaczynamy działalność partyzancką.

13  rok Ś.D. Poznaję Shela Arhina i Isleen Rigneril.

14 rok Ś.D. Biorę udział w walkach o Wielką Równinę. Po raz pierwszy walczę w polu, w prawdziwej bitwie. W tym samym roku poznaję Aeda.

15 rok Ś.D. Biorę udział w walkach o Rivendall. Dochodzi do krótkotrwałego sojuszu z Wirgińczykami, zakończonego oszustwem z ich strony. Około pół roku później trafiam do więzienia w Kansas. Po uwolnieniu, nawiązuje ze mną kontakt Ruch Oporu. Zaczynam z nim współpracować.

17 rok Ś.D. Angażuję się w działania frakcji rewolucyjnej, także w obrębie Ruchu Oporu.


___________________________________________________________________________________________________________

Opowieści
___________________________________________________________________________________________________________


Brak komentarzy:

Prawa autorskie

© Zastrzegamy sobie prawa autorskie do umieszczanych na blogu tekstów, wymyślonego na jego potrzeby świata oraz postaci.
Nie rościmy sobie natomiast praw autorskich do tych artów, które nie są naszego autorstwa.

Szukaj

˅ ^
+ postacie
Rinne Lasair