Przewodnik

Linki-obrazki

Misje
I. Więzi przyjaźni
Spotykasz po latach kogoś, kto dawniej był ci bliski. Wplątuje cię on w jakąś historię, która nie dość, że z czasem się komplikuje, to w dodatku budzi w tobie wątpliwości co do intencji przyjaciela.

II. Linia frontu
Kerończy natarli na Prowincję Demarską. Oblegany jest sam Demar. Jedni ludzie stają do walki, inni uciekają ze spalonej ziemi. Napastnicy, obrońcy i cywile. Po której stronie staniesz?

Opcjonalnie: Udział w buncie niewolników w Wirginii bądź inne miejsca walk.

III. Rekonwalescencja
W nie najlepszej kondycji trafiasz do wioski lub klasztoru. Wydaje ci się, że trafiłeś w dobre ręce i że wkrótce będziesz mógł opuścić to miejsce. Okazuje się jednak, że z pozoru życzliwi i uprzejmi ludzie skrywają przed tobą jakąś tajemnicę.

IV. Zabij bestię
Coś napada, nęka mieszkańców. Zawierasz umowę z wójtem - dostarczysz głowę bestii za określoną cenę. Okazuje się jednak, że stworzenie nie działa bez powodu - jest w jakiś sposób prowokowane przez mieszkańców.

Opcjonalnie: Bestia jest wrażliwa na hałas z karczmy albo ludzie naruszyli w jakiś sposób jej rewir (weszli na jej teren, zajęli leże ze względu na drogie surowce itp.)

V. Nielegalne walki
Dochodzą cię słuchy o nielegalnych walkach prowadzonych w okolicy. Położysz im kres czy może postanowisz wziąć w nich udział dla własnego zysku? Pieniądze nie leżą na ulicy.

VI. Zlecone zabójstwo
Dochodzi do zamachu, w wyniku którego ginie ktoś ważny. Podejmujesz się odnalezienia zabójcy – albo jego zleceniodawcy. Od ciebie zależy, czy dojdzie do aresztowania winnych, czy pomożesz im uniknąć kary.

VII. Egzekucja
W mieście lub wiosce szykuje się egzekucja. Znasz sprawcę albo sam doprowadziłeś do jego schwytania. Realizacja wyroku coraz bliżej.

Opcjonalnie: Z czasem nabierasz wątpliwości, czy skazaniec faktycznie jest winny i chcesz go uwolnić lub dochodzą cię pogłoski, że ktoś może chcieć uwolnić kryminalistę.

zamknij
Spis kodów
Spis opowiadań
Baśń o wolności: Preludium (autor: Nefryt) Gdy demon odzyskuje człowieczeństwo, przypomina sobie jak być człowiekiem.(autor: Zombbiszon) Nikt nie zna prawdziwego bólu do czasu aż nie straci kogoś bliskiego sercu. (autor: Zombbiszon) Wendigo i Driada (autor: Zombbiszon) Domek, zupa, sukkub i historia (autor: Zombbiszon) Sen i niespodzianki (autor: Zombbiszon) Boląca strata i niepokojący gość! (autor: Zombbiszon) Cienie i nowy przyjaciel (autor: Zombbiszon) Kruki (autor: Zombbiszon) Cienie i Starsze Dusze (autor: Zombbiszon) Zło Kor'hu Dull (autor: Zombbiszon) Złodziej Twarzy i Koszmar (autor: Zombbiszon) Królewiec (autor: Zombbiszon) Przed świtem (autor: Nefryt) Król Żebraków i nowe drzwi (autor: Zombbiszon) Akceptacja (autor: Zombbiszon) Nostalgia (autor: Nefryt) Nowa droga i niespodziewane wyznanie? (autor: Zombbiszon) Biały i zielony daje czerwony! (autor: Zombbiszon) Nowe wyzwania w nowym życiu (autor: Zombbiszon) Krąg tajemnic (autor: Zombbiszon) Jack (autor: Zombbiszon) Czasami to mrok daje najwięcej światła (autor: Zombbiszon) Trzy sceny o szpiegowaniu (autor: Nefryt) Morze bólu. Promyk nadziei ... (autor: Zombbiszon) Sól (autor: Olżunia) Dyjanna Muirne: Miecz może być dowodem wszystkiego (autor: Zorana) Uszatek i Kwiatek na tropie przygody: Przypadłość parszywej gospody (autor: Paeonia i Szept) Gdy gasną świece (autor: Zombbiszon) ... Najjaśniej płoną gwiazdy nadziei. (autor: Zombbiszon) Elias cz. 1 (autor: Zombbiszon) Elias cz. 2 (autor: Zombbiszon) Historia (autor: Zombbiszon)
zamknij

Chat

W komentarzach pod WPT (24) wyszło, że jest okazja do całkiem niezłej zabawy. Więc... wykorzystajmy ją.
Jak wiecie (jak nie wiecie, to dyrdać, klikać w link, czytać), w redakcji WPT zagnieździły się gnomy. Wypadałoby je wykurzyć. No a jak wykurzać gnomy, to oczywiście razem. Wykurzać gnomy, wkurzać gnomy, nawzajem sobie poprzeszkadzać, razem pozrzędzić, razem cokolwiek, byleby razem.
A skoro razem, to sesja.
Najważniejsza sprawa: termin. Piszcie, kiedy Wam pasuje, kiedy Wam nie pasuje. Postaramy się pogodzić wszystkie egzaminy, wyjazdy, staże, obiady u dziadków, imprezy, armageddon, wszystko.
Druga sprawa: limit osób. No właśnie, po co nam limit osób? Jeśli uważanie, że Wasza postać z jakiegokolwiek powodu powinna się znaleźć na sesji, to niech się znajdzie. (Bić po głowie, jeśli gadam głupoty.)
Trzecia sprawa: pozostajemy przy systemie forum + GG? (Forum mogę się zająć, bo to wszystko w końcu moja wina jest.)
Czwarta sprawa: Mistrz Gry. No ale po co nam Mistrz Gry, skoro są gnomy? (Hmmm, hmmm, Ktoś zaoferował się grać gnomami, czyż nie...? :D)
Piąta (i najważniejsza) sprawa: kto nigdy nie brał udziału w sesji, niech się nie boi. Będzie fajnie. Zapraszam do przeczytania zakładki Regulamin sesji, w której jest elegancko opisane, co i jak.

Niech gnomy będą z Wami!

15 komentarzy:

Szept pisze...

Na szybko pisane.

Nie pasują mi:
- 29.12 - 04.01 włącznie. Staż, staż, staż, nieregularne godziny i padam po powrocie, a tu jeszcze trzeba zwierzakami się zająć, sobą, sprzątnąć, ogarnąć... Wiadomo.
- 27.12 - bo wracam do Lublina o tej porze. Niby będę koło 21, ale to późna godzina na start sesji.
- 28.12 - jestem już umówiona wieczorem i nie mam możliwości przełożyć.
- jakoś w styczniu mam fakultety rozpisane, chyba na 7 i 9, ale to wieczorem powinnam już spokojnie być.

Pozostałe terminy - raczej do negocjacji. Niby planów na konkretny dzień nie mam, no ale nigdy nie wiadomo, co rodzinka wymyśli. No i chciałam sobie formata dysku zrobić, ale to jak coś mogę z tym poczekać na po sesji. Możliwe, że w któryś dzień wylecę do znajomych... ale to też do negocjacji.

Nicole pisze...

Mi pasuje mniej więcej zawsze. :D Zobaczę, jak wróżka się odnajdzie na sesji.

Nefryt pisze...

Na 99% pasuje mi od dziś do 6 stycznia. Co dalej - nie wiem, pewnie będę mogła we wszystkie soboty i ew. niedziele rano.
Co do postaci - najchętniej wpuściłabym moją dwójkę, bo może być śmieszniej, niż z jednym.

Rosa pisze...

Mi też pasuje w każdy dzień do 6.01. Chyba, że coś niespodziewanie mi wypadnie, ale to wtedy napiszę. :)
I jeśli nie byłoby problemu to też bym wprowadziła i Isleen i Nariusa. :)

root pisze...

[Mnie pasuje chyba każdy dzień do 6.01. Chyba, że coś spontanicznego wyniknie ale tego teraz nie przewidzę.]

Zorana pisze...

Właściwie każdy wieczór mi odpowiada, do 6.01 to nawet do późnych godzin nocnych; wykluczając Sylwestra. Jutro i 1.01 prawdopodobnie nie dam rady przed godz. 20:00.

Później... No cóż, szkoła, więc tylko weekendy, o rozsądnej porze dnia i nocy, najchętniej po południu. Mogą mi poodpadać sobotnie popołudnia.

Silva pisze...

Ja się dostosuję. Każdy dzień, na razie, pasuje, byleby po 17.
Ej, kto się zaoferował grać gnomami? :D

Szept pisze...

Po 17... w sumie już mniej mi pasuje. Pod koniec stycznia wolałabym nie, bo kolejny staż i coś muszę ogarnąć do egzaminów. Podobnie początek lutego jeśli rozważamy tak odległe terminy :P Od biedy zarezerwuję jakiś wieczór na sesję, ale 100% nie dam, że się pojawię.
Kim? A tego nie wiem jeszcze. Na pewno Sz. Reszta... się pomyśli.

Silva pisze...

Edit: po 17 ale to od stycznia 2. Do 31 pasuje mi nawet 4 rano ^^

Nefryt pisze...

Skoro rozważamy dalsze terminy: od 19 stycznia do 1 lutego mam ferie zimowe, więc będę "wolna" codziennie i w dowolnych godzinach. Od 2 lutego zaczyna mi się szkoła, więc pozostaną tak naprawdę soboty.

Rosa pisze...

U mnie sytuacja przedstawia się podobnie jak u Nefryt. Mam ferie 19.01-01.02. Potem znowu szkoła, więc sesję mogłabym mieć tylko w soboty.

Aed pisze...

Podsumowując...
W tym roku kalendarzowym nie da rady. Po wykreśleniu wszystkich zajętych terminów pozostały takie:
05.01.-06.01.
07.01.-09.01. (wieczorami, bo szkoła i fakultety Szept)
10.01.-11.01. (weekend)

Nie ma żadnych uwag odnośnie kolejnego tygodnia (12.01.-18.01.). Od poniedziałku do piątku (12.01.-16.01.) w grę wchodzą tylko wieczory, potem jest weekend, więc do dogadania.

Czy ktoś posiada techniczny opis budynku Redakcji? xD

Szept pisze...

Ja opisu nie mam. Uzupełniając terminy, po 10 (chyba, że przelew będzie szybciej) chciałam oddać lapka do serwisu, ale to z tym mogę się dostosować i poczekać, spróbować tak wymierzyć, żeby mieć go na sesję. No i format dysku na któryś weekend po naprawie, ale z tym też mogę poczekać.

Nefryt pisze...

Aed, więc tak:
05.01.-06.01. - jak dla mnie ok, może być o dowolnej godzinie.
07.01. - nie mogę, bo najpierw szkoła, a potem rosyjski. Wracam koło 20-tej i jestem zbyt zdechła, żeby myśleć :/
08.01. - będę zmęczona, bo do 16-tej jestem w szkole, ale myślę, że od dwudziestej, dwudziestej pierwszej dam radę grać.
09.01. - niestety odpada - prosto po szkole jadę do Warszawy i zostaję na noc.
10.01. - nie wcześniej niż od południa, bo muszę zdążyć wrócić z Warszawy.
11.01. - jest okej, o dowolnej porze.

12.01. - 13.01 - pasuje mi późne popołudnie lub wieczór
14.01. - nie mogę, bo szkoła + rosyjski
15.01. - 16.01. - ujdzie ale wieczorem
17.01 - 18.01. - cały dzień, cała noc :)

Co do opisu - kompletnego nie mam, bo nawet nie jestem w redakcji, ale w poprzednich numerach były fragmenty opisu wnętrza. Nie pamiętam w którym na pewno było o pokojach redaktorów, na pewno Iskry i Dara. W jednym z ostatnich o kanciapce Aeda, ale czy coś więcej, tego nie wiem.

Nicole pisze...

Terminy niewymienione pasują mi w dowolnych godzinach.
08-11.01. - od godziny dziewiętnastej, dwudziestej
12.01. - tutaj od około osiemnastej
15-18.01. - tu też od dziewiętnastej, dwudziestej
W sumie nie wiem, kiedy normalnie zaczyna się sesje, więc te terminy to tak orientacyjnie. :D

Prawa autorskie

© Zastrzegamy sobie prawa autorskie do umieszczanych na blogu tekstów, wymyślonego na jego potrzeby świata oraz postaci.
Nie rościmy sobie natomiast praw autorskich do tych artów, które nie są naszego autorstwa.

Szukaj

˅ ^
+ postacie
Rinne Lasair