Przewodnik

Linki-obrazki

Misje
I. Więzi przyjaźni
Spotykasz po latach kogoś, kto dawniej był ci bliski. Wplątuje cię on w jakąś historię, która nie dość, że z czasem się komplikuje, to w dodatku budzi w tobie wątpliwości co do intencji przyjaciela.

II. Linia frontu
Kerończy natarli na Prowincję Demarską. Oblegany jest sam Demar. Jedni ludzie stają do walki, inni uciekają ze spalonej ziemi. Napastnicy, obrońcy i cywile. Po której stronie staniesz?

Opcjonalnie: Udział w buncie niewolników w Wirginii bądź inne miejsca walk.

III. Rekonwalescencja
W nie najlepszej kondycji trafiasz do wioski lub klasztoru. Wydaje ci się, że trafiłeś w dobre ręce i że wkrótce będziesz mógł opuścić to miejsce. Okazuje się jednak, że z pozoru życzliwi i uprzejmi ludzie skrywają przed tobą jakąś tajemnicę.

IV. Zabij bestię
Coś napada, nęka mieszkańców. Zawierasz umowę z wójtem - dostarczysz głowę bestii za określoną cenę. Okazuje się jednak, że stworzenie nie działa bez powodu - jest w jakiś sposób prowokowane przez mieszkańców.

Opcjonalnie: Bestia jest wrażliwa na hałas z karczmy albo ludzie naruszyli w jakiś sposób jej rewir (weszli na jej teren, zajęli leże ze względu na drogie surowce itp.)

V. Nielegalne walki
Dochodzą cię słuchy o nielegalnych walkach prowadzonych w okolicy. Położysz im kres czy może postanowisz wziąć w nich udział dla własnego zysku? Pieniądze nie leżą na ulicy.

VI. Zlecone zabójstwo
Dochodzi do zamachu, w wyniku którego ginie ktoś ważny. Podejmujesz się odnalezienia zabójcy – albo jego zleceniodawcy. Od ciebie zależy, czy dojdzie do aresztowania winnych, czy pomożesz im uniknąć kary.

VII. Egzekucja
W mieście lub wiosce szykuje się egzekucja. Znasz sprawcę albo sam doprowadziłeś do jego schwytania. Realizacja wyroku coraz bliżej.

Opcjonalnie: Z czasem nabierasz wątpliwości, czy skazaniec faktycznie jest winny i chcesz go uwolnić lub dochodzą cię pogłoski, że ktoś może chcieć uwolnić kryminalistę.

zamknij
Spis kodów
Spis opowiadań
Baśń o wolności: Preludium (autor: Nefryt) Gdy demon odzyskuje człowieczeństwo, przypomina sobie jak być człowiekiem.(autor: Zombbiszon) Nikt nie zna prawdziwego bólu do czasu aż nie straci kogoś bliskiego sercu. (autor: Zombbiszon) Wendigo i Driada (autor: Zombbiszon) Domek, zupa, sukkub i historia (autor: Zombbiszon) Sen i niespodzianki (autor: Zombbiszon) Boląca strata i niepokojący gość! (autor: Zombbiszon) Cienie i nowy przyjaciel (autor: Zombbiszon) Kruki (autor: Zombbiszon) Cienie i Starsze Dusze (autor: Zombbiszon) Zło Kor'hu Dull (autor: Zombbiszon) Złodziej Twarzy i Koszmar (autor: Zombbiszon) Królewiec (autor: Zombbiszon) Przed świtem (autor: Nefryt) Król Żebraków i nowe drzwi (autor: Zombbiszon) Akceptacja (autor: Zombbiszon) Nostalgia (autor: Nefryt) Nowa droga i niespodziewane wyznanie? (autor: Zombbiszon) Biały i zielony daje czerwony! (autor: Zombbiszon) Nowe wyzwania w nowym życiu (autor: Zombbiszon) Krąg tajemnic (autor: Zombbiszon) Jack (autor: Zombbiszon) Czasami to mrok daje najwięcej światła (autor: Zombbiszon) Trzy sceny o szpiegowaniu (autor: Nefryt) Morze bólu. Promyk nadziei ... (autor: Zombbiszon) Sól (autor: Olżunia) Dyjanna Muirne: Miecz może być dowodem wszystkiego (autor: Zorana) Uszatek i Kwiatek na tropie przygody: Przypadłość parszywej gospody (autor: Paeonia i Szept) Gdy gasną świece (autor: Zombbiszon) ... Najjaśniej płoną gwiazdy nadziei. (autor: Zombbiszon) Elias cz. 1 (autor: Zombbiszon) Elias cz. 2 (autor: Zombbiszon) Historia (autor: Zombbiszon)
zamknij

Chat

Elfy szykują lampiony,
Dar pewnie znów przeziębiony,
Szept przycięła sobie paluszki,
wyjmując potrawy z puszki.
Drav nie przyniósł drzewa,
świątecznych ozdób też nie ma.
Szamanka grzeje zziębnięte łapki,
Vey miesza jakieś papki.
Dev i Isleen się wystroili,
Nef  i Rey ich do roboty pogonili.
Sol gwiazdę chce założyć,
ale Shel nie umie choinki złożyć.
Narius mu pomaga,
śnieg im na głowy pada.
Aed i Lucien i Coeri
Też coś zrobić mieli, co – zapomnieli.
Rafael i dziewczyny
Odkurzają pajęczyny.
Marcus mu zazdrości,
Czekając w drzwiach na gości.
Iskra taszczy prezenty,
jak Mikołaj święty.
Dina z miną Grincha wieszczy, że się spóźnimy,
i świąt przed końcem zimy nigdy nie zrobimy.
Wtem coś prócz śniegu spada z nieba,
patrzą wszyscy - to życzenia.
W święta radości, pecha mało,
żeby wam się dobrze spało.
Zwłaszcza tym z redakcji,
bo nici z naszej akcji.
 
~ Gnomy
 
***
   
Ja rymowanek pisać nie umiem, ale w zamian oferuję... świątecznego Krakersa. Krakers, przepraszam Cię za te krzywe nóżki, wszyscy wiemy, że takich nie masz. 
   

Nef, nie czekałam na pozwolenie, bo jestem istota spóźnialska i tym razem również nie było wyjątku. Ale jako że jesteś naszą Matką Założycielką, ufam w Twoją wyrozumiałość. :D (Nie wymyśliłam lepszego sposobu na dostanie się na główną.)  
  Aedówka
   
Wesołych świąt! 

6 komentarzy:

Nefryt pisze...

Krakersik! Jaki słodki :D

Szept pisze...

[Dziękuję wam dziewczyny :D Chociaż taki akcent świąteczny milszy, bo poza tym... eh, nieważne. A ja się dziwiłam do czego dromader :D

Plastycznego talentu nie posiadam
do życzeń chęci nie zgłaszam.
Za pamięć wam dziękuję
a głównej pewnej osóbce gratuluję.
Od siebie dodam na poczekaniu,
by wszystkim czas upłynął na świętowaniu.
Niechaj radość w sercu gości,
karp będzie bez ości,
Mikołaj nie utknie w kominie,
prezentów przyniesie trzy skrzynie.
Baranek niech się w szopce schroni,
choinka prosto stoi,
gwiazdka na niebie mruga,
zima przyjdzie, a nie jesienna szaruga.
Zwierzęta niech mówią ludzkim głosem,
cieszą się swoim losem.
Niech się spełnią wam marzenia,
niech was cieszą dobre wspomnienia.
Keronia niech się nam rozwija,
wena niech nikogo nie omija.
Sesje niech się nie rozłażą,
nieobecności nie będą zarazą.
Autorów dobrych, rzetelnych przybywa
starych wyjadaczy nie ubywa.
A gdy Nowy Rok nadejdzie,
niech staremu równym będzie.
Niech przyniesie spokój duszy,
uśmiech co wszelkie żale zaguszy.

Wesołych świąt!


]

Dar - Silva - Drav pisze...

Ha! To już wiem czemu pytałaśo Krakersa ^^
Wesołych Świąt!

Sol pisze...

[cudowne zyczenia! :D wszystkim autorom najpiekniejszych, najweselszych i najslodszych świat, czasu na odpoczynek i weny na sto lat! :* ]

Dyjanna Muirne (Zorana) pisze...

Wszystkiego najlepszego wszystkim! Kocham Was wszystkich. Jesteście cudowne:) Bawcie się dobrze i w świeta, i w Sylwestra. I niech Krakers bedzie z Wami:D

Rosa pisze...

Wszystkiego najlepszego! I weny na sto lat i dłużej! :D
Nef super życzenia. I Aedówka ten Krakersik jest słodki! Nie mogę się napatrzeć na jego pysio.

Prawa autorskie

© Zastrzegamy sobie prawa autorskie do umieszczanych na blogu tekstów, wymyślonego na jego potrzeby świata oraz postaci.
Nie rościmy sobie natomiast praw autorskich do tych artów, które nie są naszego autorstwa.

Szukaj

˅ ^
+ postacie
Rinne Lasair