Przewodnik

Linki-obrazki

Misje
I. Więzi przyjaźni
Spotykasz po latach kogoś, kto dawniej był ci bliski. Wplątuje cię on w jakąś historię, która nie dość, że z czasem się komplikuje, to w dodatku budzi w tobie wątpliwości co do intencji przyjaciela.

II. Linia frontu
Kerończy natarli na Prowincję Demarską. Oblegany jest sam Demar. Jedni ludzie stają do walki, inni uciekają ze spalonej ziemi. Napastnicy, obrońcy i cywile. Po której stronie staniesz?

Opcjonalnie: Udział w buncie niewolników w Wirginii bądź inne miejsca walk.

III. Rekonwalescencja
W nie najlepszej kondycji trafiasz do wioski lub klasztoru. Wydaje ci się, że trafiłeś w dobre ręce i że wkrótce będziesz mógł opuścić to miejsce. Okazuje się jednak, że z pozoru życzliwi i uprzejmi ludzie skrywają przed tobą jakąś tajemnicę.

IV. Zabij bestię
Coś napada, nęka mieszkańców. Zawierasz umowę z wójtem - dostarczysz głowę bestii za określoną cenę. Okazuje się jednak, że stworzenie nie działa bez powodu - jest w jakiś sposób prowokowane przez mieszkańców.

Opcjonalnie: Bestia jest wrażliwa na hałas z karczmy albo ludzie naruszyli w jakiś sposób jej rewir (weszli na jej teren, zajęli leże ze względu na drogie surowce itp.)

V. Nielegalne walki
Dochodzą cię słuchy o nielegalnych walkach prowadzonych w okolicy. Położysz im kres czy może postanowisz wziąć w nich udział dla własnego zysku? Pieniądze nie leżą na ulicy.

VI. Zlecone zabójstwo
Dochodzi do zamachu, w wyniku którego ginie ktoś ważny. Podejmujesz się odnalezienia zabójcy – albo jego zleceniodawcy. Od ciebie zależy, czy dojdzie do aresztowania winnych, czy pomożesz im uniknąć kary.

VII. Egzekucja
W mieście lub wiosce szykuje się egzekucja. Znasz sprawcę albo sam doprowadziłeś do jego schwytania. Realizacja wyroku coraz bliżej.

Opcjonalnie: Z czasem nabierasz wątpliwości, czy skazaniec faktycznie jest winny i chcesz go uwolnić lub dochodzą cię pogłoski, że ktoś może chcieć uwolnić kryminalistę.

zamknij
Spis kodów
Spis opowiadań
Baśń o wolności: Preludium (autor: Nefryt) Gdy demon odzyskuje człowieczeństwo, przypomina sobie jak być człowiekiem.(autor: Zombbiszon) Nikt nie zna prawdziwego bólu do czasu aż nie straci kogoś bliskiego sercu. (autor: Zombbiszon) Wendigo i Driada (autor: Zombbiszon) Domek, zupa, sukkub i historia (autor: Zombbiszon) Sen i niespodzianki (autor: Zombbiszon) Boląca strata i niepokojący gość! (autor: Zombbiszon) Cienie i nowy przyjaciel (autor: Zombbiszon) Kruki (autor: Zombbiszon) Cienie i Starsze Dusze (autor: Zombbiszon) Zło Kor'hu Dull (autor: Zombbiszon) Złodziej Twarzy i Koszmar (autor: Zombbiszon) Królewiec (autor: Zombbiszon) Przed świtem (autor: Nefryt) Król Żebraków i nowe drzwi (autor: Zombbiszon) Akceptacja (autor: Zombbiszon) Nostalgia (autor: Nefryt) Nowa droga i niespodziewane wyznanie? (autor: Zombbiszon) Biały i zielony daje czerwony! (autor: Zombbiszon) Nowe wyzwania w nowym życiu (autor: Zombbiszon) Krąg tajemnic (autor: Zombbiszon) Jack (autor: Zombbiszon) Czasami to mrok daje najwięcej światła (autor: Zombbiszon) Trzy sceny o szpiegowaniu (autor: Nefryt) Morze bólu. Promyk nadziei ... (autor: Zombbiszon) Sól (autor: Olżunia) Dyjanna Muirne: Miecz może być dowodem wszystkiego (autor: Zorana) Uszatek i Kwiatek na tropie przygody: Przypadłość parszywej gospody (autor: Paeonia i Szept) Gdy gasną świece (autor: Zombbiszon) ... Najjaśniej płoną gwiazdy nadziei. (autor: Zombbiszon) Elias cz. 1 (autor: Zombbiszon) Elias cz. 2 (autor: Zombbiszon) Historia (autor: Zombbiszon)
zamknij

Chat

Cześć i czołem!
Zbliżają się święta, potem Nowy Rok, stąd mam do Was pytanie - czy chcecie coś na tę okazję zrobić? Jakaś wspólna zabawa, konkurs tematyczny, może jeszcze coś innego? Macie jakieś pomysły?

6 komentarzy:

Zorana pisze...

To może wypowiem się pierwsza... chodziła mi po głowie 'wymiana prezentowa'. Taka jak w szkole się robiło na mikołajki. Wirtualna rzecz jasna. Chętnie wezmę udział w każdej inicjatywie.

Nefryt pisze...

A jak miałyby wyglądać takie wirtualne prezenty? Wspominałaś mi o takiej inicjatywie w mailu, ale szczerze mówiąc, nie mam pomysłu na formę.

Zorana pisze...

Nad szczegółami prawdę mówiąc się nie zastanawiałam, ale mniej więcej miałoby to wyglądać tak: zgłaszają się autorzy chętni wziąć udział, losujemy po jednej osobie na łebka i ogłaszamy wymianę prezentową - tekstu, grafiki, własnego projektu kartki świątecznej...? Coś spersonalizowanego najlepiej, co da się zamieścić w poście czy na mailu. To też trzeba by było wybrać.

Olżunia pisze...

Najważniejsza sprawa na początek: cokolwiek uradzimy, chętnie wezmę udział.
Kiedy padło hasło "wymiana prezentowa", przyszło mi na myśl coś zupełnie innego, mianowicie "napisanie" prezentów dla innych postaci. Byłoby ich więcej, bo i robota prostsza (pozostają kwestie, kto bierze udział, tzn. czy piszemy dla wszystkich i ilu autorów pisze, tyle prezentów dostaje każda postać, czy rozwiążemy to jakoś inaczej). Jeśli chodzi o mniej istotne szczegóły, które są jak najbardziej do negocjacji, to nie podpisywalibyśmy się pod tekstami, ewentualnie z opisów można by się domyślać, od kogo dostało się dany "prezent" (można też wcale poszlak nie zostawiać, a co). Trzeba by wysilić mózgownicę, żeby wymyślić coś pomysłowego i dobrze pasującego do postaci z krótszym stażem i żeby nie powtórzyć jakiegoś kiedyś napisanego prezentu w przypadku autorów ze stażem dłuższym. Niepodpisane, bo przecież Mikołaj przynosi. Może być miło, może być żartobliwie, może być złośliwie z przymrużeniem oka. Taki pomysł.

Silva pisze...

Ja bym chciała, ale nie wiem czy będę miała jak wziąć udział.
Pomysł prezentowy jest spoko; nie wiem tylko czy ograniczałabym go do jednej formy: komu co pasuje, ten niech tak robi. Też bym nie dawała podpisów, co kto zrobił, a niech druga osoba ma prezent prawdziwą niespodziankę. A to by było w klimacie fantasy, do autora, do postaci czy cuś?

Karou pisze...

Podoba mi się pomysł takich mikołajkowych prezentów w formie wymiany jakiś treści różnych wliczając w to grafiki czy jakieś inne coś. Myślę że to dobry pomysł ale jakiś konkurs też brzmi dobrze.
Jednakże nie wiem czy byłabym w stanie wziąć udział w takiej świątecznej akcji wszystko zależy od terminów.

Prawa autorskie

© Zastrzegamy sobie prawa autorskie do umieszczanych na blogu tekstów, wymyślonego na jego potrzeby świata oraz postaci.
Nie rościmy sobie natomiast praw autorskich do tych artów, które nie są naszego autorstwa.

Szukaj

˅ ^
+ postacie
Rinne Lasair