Przewodnik

Linki-obrazki

Misje
I. Więzi przyjaźni
Spotykasz po latach kogoś, kto dawniej był ci bliski. Wplątuje cię on w jakąś historię, która nie dość, że z czasem się komplikuje, to w dodatku budzi w tobie wątpliwości co do intencji przyjaciela.

II. Linia frontu
Kerończy natarli na Prowincję Demarską. Oblegany jest sam Demar. Jedni ludzie stają do walki, inni uciekają ze spalonej ziemi. Napastnicy, obrońcy i cywile. Po której stronie staniesz?

Opcjonalnie: Udział w buncie niewolników w Wirginii bądź inne miejsca walk.

III. Rekonwalescencja
W nie najlepszej kondycji trafiasz do wioski lub klasztoru. Wydaje ci się, że trafiłeś w dobre ręce i że wkrótce będziesz mógł opuścić to miejsce. Okazuje się jednak, że z pozoru życzliwi i uprzejmi ludzie skrywają przed tobą jakąś tajemnicę.

IV. Zabij bestię
Coś napada, nęka mieszkańców. Zawierasz umowę z wójtem - dostarczysz głowę bestii za określoną cenę. Okazuje się jednak, że stworzenie nie działa bez powodu - jest w jakiś sposób prowokowane przez mieszkańców.

Opcjonalnie: Bestia jest wrażliwa na hałas z karczmy albo ludzie naruszyli w jakiś sposób jej rewir (weszli na jej teren, zajęli leże ze względu na drogie surowce itp.)

V. Nielegalne walki
Dochodzą cię słuchy o nielegalnych walkach prowadzonych w okolicy. Położysz im kres czy może postanowisz wziąć w nich udział dla własnego zysku? Pieniądze nie leżą na ulicy.

VI. Zlecone zabójstwo
Dochodzi do zamachu, w wyniku którego ginie ktoś ważny. Podejmujesz się odnalezienia zabójcy – albo jego zleceniodawcy. Od ciebie zależy, czy dojdzie do aresztowania winnych, czy pomożesz im uniknąć kary.

VII. Egzekucja
W mieście lub wiosce szykuje się egzekucja. Znasz sprawcę albo sam doprowadziłeś do jego schwytania. Realizacja wyroku coraz bliżej.

Opcjonalnie: Z czasem nabierasz wątpliwości, czy skazaniec faktycznie jest winny i chcesz go uwolnić lub dochodzą cię pogłoski, że ktoś może chcieć uwolnić kryminalistę.

zamknij
Spis kodów
Spis opowiadań
Baśń o wolności: Preludium (autor: Nefryt) Gdy demon odzyskuje człowieczeństwo, przypomina sobie jak być człowiekiem.(autor: Zombbiszon) Nikt nie zna prawdziwego bólu do czasu aż nie straci kogoś bliskiego sercu. (autor: Zombbiszon) Wendigo i Driada (autor: Zombbiszon) Domek, zupa, sukkub i historia (autor: Zombbiszon) Sen i niespodzianki (autor: Zombbiszon) Boląca strata i niepokojący gość! (autor: Zombbiszon) Cienie i nowy przyjaciel (autor: Zombbiszon) Kruki (autor: Zombbiszon) Cienie i Starsze Dusze (autor: Zombbiszon) Zło Kor'hu Dull (autor: Zombbiszon) Złodziej Twarzy i Koszmar (autor: Zombbiszon) Królewiec (autor: Zombbiszon) Przed świtem (autor: Nefryt) Król Żebraków i nowe drzwi (autor: Zombbiszon) Akceptacja (autor: Zombbiszon) Nostalgia (autor: Nefryt) Nowa droga i niespodziewane wyznanie? (autor: Zombbiszon) Biały i zielony daje czerwony! (autor: Zombbiszon) Nowe wyzwania w nowym życiu (autor: Zombbiszon) Krąg tajemnic (autor: Zombbiszon) Jack (autor: Zombbiszon) Czasami to mrok daje najwięcej światła (autor: Zombbiszon) Trzy sceny o szpiegowaniu (autor: Nefryt) Morze bólu. Promyk nadziei ... (autor: Zombbiszon) Sól (autor: Olżunia) Dyjanna Muirne: Miecz może być dowodem wszystkiego (autor: Zorana) Uszatek i Kwiatek na tropie przygody: Przypadłość parszywej gospody (autor: Paeonia i Szept) Gdy gasną świece (autor: Zombbiszon) ... Najjaśniej płoną gwiazdy nadziei. (autor: Zombbiszon) Elias cz. 1 (autor: Zombbiszon) Elias cz. 2 (autor: Zombbiszon) Historia (autor: Zombbiszon)
zamknij

Chat

Kilka dni temu odezwała się do mnie Rinne Lasair z bloga rinne-tworzy.blogspot.com/, autorka szablonu, który swego czasu miałyśmy na Keronii (ten złoto-czarny). Chciałaby zrobić dla nas grafikę - szablon i logo - w stylu mmorpg. Napisałam, że jesteśmy zainteresowane. 
Rinne zapytała, czy mamy jakieś szczególne wymagania, więc tu pytanie do was: macie?
Ja chciałabym, żeby szablon był w klimacie fantasy, takiego prawdziwego fantasy ze średniowieczem w tle, żeby było w nim czuć Keronię i jej klimat, ten poważniejszy, nie gnomi (bo w gnomi wczuwamy się bez większych problemów ;)) oraz żeby był trochę skromniejszy, niż ten który Rinne ma na swoim blogu. Ponadto bardzo podoba mi się taki dół bocznej kolumny jak w tym szablonie: >klik< (tj. styl wiszącego sztandaru)  i ramki jak w tym: >klik<, choć od tych dwóch ostatnich "wymagań" jestem gotowa odstąpić na rzecz innej, ciekawej wizji. 
Jeżeli macie jakieś propozycje, uwagi, zachcianki - proszę o szybki odzew, bo za dwa-trzy dni będę odpisywać Rinne.  Jeśli macie konkretną wizję, jakby to mogło wyglądać, mile wdziane szkice albo zalinkowanie szablonów, w których dany element się pojawia.

11 komentarzy:

Zorana pisze...

O. Mił-o :) Ciekawe, ile by jej zajęło wykonanie nowego szablonu - przecież nie zdążyłyśmy się nacieszyć aktualnym po całym tym bałaganie z głosowaniem ;)
Jestem jak najbardziej za, nie można przepuścić takiej okazji. Ckni mi się do jakiegoś sielankowego, jasnego, quasi-średniowiecznego szablonu, najlepiej z rycerzami, elfami czy leśnymi stworzeniami... przepraszam, rozmarzyłam się. Spędziłam za dużo czasu na deviantarcie, pomiędzy latającymi zamkami, katedrami na środku oceanów a płynącymi na przekór grawitacji wodospadami ;)
Technicznie rzecz biorąc, bardzo podoba mi się staranne wykończenie dołu strony (tło i strzępienia), nie mam nic przeciwko. Z ilością bajerów w ramkach bym uważała, bo one mogą czasem dekoncentrować - powiedzmy, co za dużo, to nie zdrowo. Nie wszystko na raz. Jeśli chodzi o moje szczególne upodobania - skusiłabym się na wąski obrazek w nagłówku, taki, którego nie trzeba przewijać, by zobaczyć a)ramki ze stronami b)początek ostatniego posta. "Pergaminowe" tło pod tekstem mogłoby trochę rozjaśnić stronę, w dodatku tworzy klimat. To taka luźna propozycja. Która nie każdemu szabloniarzowi wychodzi, w szczególności w szablonach z ruchomym tłem.
To tylko przypadkowe pomysły, nic poważnego. Ja się dostosuję :)

Szept pisze...

Prawdę mówiąc, osobiście uważam, że dopiero co zmieniałyśmy szablon. Może nie jest idealny, może wolałam inny, ale... dopiero co. Ktoś musiał ruszyć tyłek, wstawić, ułożyć, inny głowił się nad kolorystyką, znęcał nad menu... Zmieniać już, teraz... tak, ja wiem, okazja jaka się nie nadarzy - ktoś chce nam zrobić szablon... Ale mimo wszystko dziwnie. Gdyby było przed głosowaniem ucieszyłabym się.
Eh, Zorana ujęła to znacznie ładniej niż ja :D

Oprócz tego jest inne ale...
Ja nie lubię stylu większości mmorpg, które widziałam. Nie chcę go na KK. Żadnych takich pseudojapońskich i pseudofantasy. Żadnych idealnie gładkich, dziecięcych twarzyczek. Żadnych... artów prawie jak z anime - nie potrafię opisać jakie to, brakuje mi słów, ale mam nadzieję, że zrozumiecie. Jeśli mam na coś takiego patrzeć na KK - wolę obecny szablon. Może źle zrozumiałam takie stwierdzenie albo moje wyobraźnia podsuwa mi zły obraz. Ale choćby porównać styl obecnego nagłówka, a tego w jednym z przykładów Nef - ta dziewczyna. Nie. Nie. Nie. No i zdecydowanie wolę szablony... blogowe, proste czy też nie, nawet podobne do strony internetowej, ale nie takie, gdzie aż krzyczy forum. Przykładowo, nie jestem zwolennikiem takich stylów:
link
link

Jeśli już - to typowe średniowieczne fantasy. Na dA jest całkiem sporo takich artów. Sialanka, jasne, Zora, przyklaskuję. Ale jak będzie i inne, to przeżyję. Najlepiej nie kojarzone z żadnym uniwersum, filmem, grą. Neutralne. Może być, a właściwie najlepiej by była to sceneria - sam krajobraz już mniej, bo to takie... znaczy, przejdzie, acz da się podpiąć pod każdy blog. Z nagłówka nie krzyczy, co to takiego. A sceneria, taka prawdziwa sceneria fantasy - tak, to jest ideał.
Tyle z mojej opinii. Może ględzę, narzekam, jak zwykle coś mi nie pasuje ale... nie dogodzi się wszystkim, nawet mając cacy zamówiony szablon. Mimo to wolałabym, aby wzięto pod uwagę moją awersję do wyżej wymienionych rzeczy - to coś, co bardzo ciężko byłoby mi przetrawić, bo ani to moje wyobrażenie o KK, ani tym bardziej nie jej klimat - zastrzegam, dla mnie.

Co dalej... kolorystyka, poszłabym w jasną. Bo jednak jasnych szablonów fantasy bardzo mało, to chociaż jeden byłby w zanadrzu. Obrazek w nagłówku - znów zgadzam się z Zorą, nie za szeroki.

Zazwyczaj bajery (wykończenie) wolę zostawiać szabloniarce. Bo to jednak musi pasować do nagłówka, wizji całego bloga. Bo jeśli się da pole do elastyczności, to i jej się łatwiej dostosować. Nie wiem, ale z moich doświadczeń szablony wolne, gdzie jest ta dowolność i wizja własna, bardziej mi się podobają niż zamawiane. Chyba, że to nie ja zamawiałam :D

Lubię kombinowanie z kodami i pewne innowacyjne rozwiązania. Lubię szablony dopracowane pod każdym względem - nawet zawartości posta, cytatów, obrazków. Nie znoszę podkreślania linków. Nie lubię, jeżeli tylko nagłówek (obrazek) przykuwa oko. Pergamin brzmi fajnie - znaczy, jeśli rozumiem dobrze, gdzie ma być. Nie lubię za dużej przezroczystości tła pod tekstami - zwłaszcza jeśli pod tym tłem jest art, a nie jednolity kolor. Przede wszystkim, tekst musi być czytelny.

Jeśli chodzi o sam układ, może lepiej by było, gdybym zamilczała, bo tu już wchodzą w grę gusta i guściki. Nie ukrywam, przejadły mi się standardowe, oddzielone dwie kolumny, a to w postaci bocznej jako razem, a to każdego gadżetu w innej ramce. Już było i to to samo. Można dawać inne wzory na tytuł, draperie czy nie, ale faktu tego, że się sam wzór powtarza to nie zmieni. Dla mnie to dokładnie taki sam szablon - nawet jeśli jestem w tym stwierdzeniu osamotniona.

Szept pisze...

Same draperie - musiałabym zobaczyć cały efekt. Raczej preferuję lekkie szablony, jeśli przez takie coś nie wyda się to za ciężkie, to czemu nie. Trudno mi podsumować, bo akurat podane w przykładach jako całość są dla mnie nieco za bardzo przytłaczające, a z kolei nie wiem - późno, wyobraźnia mi kuleje - jak by się takie draperie prezentowały przy skromniejszym szablonie.

Nefryt pisze...

Zorana, Szept: Rinne pisała, że szablon zrobi na nie-wie-kiedy, więc zakładam, że obecny może powisieć nawet parę miesięcy. Więc chociaż temat rzuciłam już teraz, ewentualna zmiana szablonu nastąpiłaby znacznie później - więc nie będzie tak, że praca przy ustawianiu obecnego szablonu pójdzie na marne.
W ogóle zastanawiam się, czy nie poprosić o szablon bez postaci - tj. z ładnym artem, ale właśnie bez, jak to ujęła Szept "gładkich twarzyczek". Osobiście nie przepadam za szablonami, w których centralne miejsce zajmuje postać (a już w szczególności dziewczyna), może dlatego, że mam tego przesyt po okładkach książek fantasy. Więc też byłabym za scenerią.
Szept, co do układu - mam prośbę. Naszkicuj nawet tak mniej więcej, jaki układ byś chciała. Bo w momencie, kiedy będę miała przed oczami szablon z układem jedynie podobnym, mogę źle zrozumieć, o co ci chodzi. Możliwe, że to co zaproponujesz okaże się lepsze od obecnego układu. Zawsze można wziąć to pod uwagę.

Aha. Pojutrze zrobię podsumowanie wszystkich komentarzy spod tej notki.

Szept pisze...

Nef, łatwiej mi powiedzieć, jakiego układu nie chcę. Nie sądzę, by to, co zaproponuję okazało się lepsze - jak wyszło przy ostatnim głosowaniu, większość raczej na powtarzalność układu nie patrzy. Dopiero co wróciłam, więc dzisiaj mogę tego nie zrobić. Tzn. innych układów.

Co do arta, bardziej chodzi mi o sam styl niż niechęć do postaci. Te z mmorpg często są jak jakieś lalki. Nie wiem, zobacz nawet wpisując mmorpg fantasy, Aion, ArcheAge, League of Legends, Tera online w google i przeglądając grafikę - pomijając rzecz jasna twórczość fanów. Choćby:
link
link
link
a potem porównać zer stylem w jakim są miejsca KK. Art Shela, Nef. Moi. Art Zorany. Tiamuuri. Dina. Aed.
Mówię moje, bo za inne nie ręczę. Nie mam nic przeciwko postaciom w nagłówku samym w sobie - chodzi mi bardziej o sam styl. Chociaż po prawdzie, preferuję jednak scenerie - jakieś starcie, jeźdźcy, nawet sielankowe zestawienie, niekoniecznie krwawej bitwy.

Coś, o czym myślałam, to czy potrzebujemy współpracy na głównej i czy nie lepiej wwalić do Administracji, zrobić posta o tytule Współpraca i tam linkować. Nie będzie sztucznie powiększonej kolumny bocznej, a menu i tak mamy duże.

Iskra pisze...

Klimaty MMORPG nijak mają się do klimatu KK. Jeśli ktoś grał, to może wie o czym mówię. Podobnie jak Szept nie zdzierżę kukiełek z artów z mmorpg, bo zazwyczaj tworzą je koreańce, a oni mają słabość do porcelanowych twarzyczek i idealizowania wszystkiego co możliwe. Poza tym wpasować taki... art z gry byłoby niebywale ciężko chociażby przez wzgląd na klimat. Nie, mmorpg to jedno, blog i jego szablon to drugie. Żadnych mmo w nagłówku, żadnych mmo w ramkach, shoutboxach, kursorach.
Najlepiej by było mieć swój art tyczący się KK, ale to marzenie ściętej głowy, bo raz kto to narysuje, dwa kto to pokoloruje tak, żeby wyglądało jak art a nie zeskanowana kolorowanka dla dzieci, a w końcu trzy kto to wszystko dopasuje.
Ogólnie rzecz biorąc jak szablon ma być na nie-wiem-kiedy, to dla mnie to jest jak "mam ochotę dzisiaj, ale jutro już mogę nie mieć", innymi słowy ustalenia mogą być i tak dalej, a potem się okaże, że z szablonu nici bo komuś minęła zachciewajka, albo wena. Ja już tak parę razy miałam, się przejechałam więc może i stąd moje podejście. Ale jak słyszę, że nie-wiem-kiedy to sądzę, że wszystkie te rozmowy o szablonie pójdą sobie w las i ktoś tu się tylko niepotrzebnie naszuka, namyśli i nagłówkuje.

Szept pisze...

Porcelanowe twarzyczki - lepiej bym tego nie określiła. Odnośnie mmo Iskra oddaje całkowicie moją opinię.
Dodam, że są tacy, co nie malują ręcznie, a od razu w programach graficznych - to by było nawet jeszcze lepsze. Tylko... przyznać się, kto u nas potrafi? :P Zawsze opcją jest pożebrać wśród autorów na dA czy ktoś nam nie zrobi takiego artu. Tylko kwestia czy się zgodzi i czy nie stwierdzi, że charytatywnie to on/ona czegoś takiego nie robi.
Cóż, zawsze na nie-wiem-kiedy może być zabezpieczeniem Rinnie - tzn. nie wiem, jak będzie czasowo i z weną. Może to być zachcianka, ale gdyby to tylko była zachcianka, zawsze mogłaby zrobić szablon wolny, wg własnego widzi mi się, nie na konkretnego bloga. Miałam styczność z autorką wtedy, gdy ustawiałyśmy czarno-złoty szablon. Była bardzo pomocna, łatwo było o kontakt z nią. Na pytanie o zmiany w szablonie zgodziła się na nie, co więcej, sama je wprowadziła. Także, ja sobie współpracę chwalę.
Na marginesie - nic nie ryzykujemy. Dopiero co zmienialiśmy szablon, więc nawet jak nie wyjdzie, szablon mamy. Najbliższa zmiana nie musi być nie wiem jak prędko.

Rosa pisze...

Rozejrzałam się za różnymi szablonami w stylu mmorpg. Było dużo z postaciami, z którymi - myślę, że wszyscy zgadzamy się w tej kwestii - nie chcemy w nowym szablonie. Znalazłam też inne. Bardzo podobają mi się szablony w stylu tego:
KLIK
Nie jest przesadzony, tak jak niektóre szablony w tym stylu. Barwy są stonowane, nie rozpraszają wzroku. Można się skupić na ramce postu, która jest najjaśniejsza w szablonie.
W tym stylu szablonów bardziej podoba mi się układ dwukolumnowy, więc byłabym za rozdzieleniem naszej jednej kolumny na dwie.
W nowym szablonie chciałabym by nagłówek plus inne dodatki nie przyćmiewały ramki z postem i komentarzy, które są jednak najważniejsze w naszym blogu. "Pergaminowe tło" też mi się podoba i pasuje do średniowiecza.

Szept pisze...

Prawdę mówiąc, mi się w ogóle styl mmorpg nie podoba. Nie na blogu. To dobre na forum i to na stronę główną. Mnie tak czy inaczej to przytłacza. To tylko moje zdanie, ktoś się może nie zgodzić.
Pokazany przez Isleen przykład może jest najgorszy, ale i tak nie zmienia mojej opinii.

Aed pisze...

Jeśli chodzi o układ, to ciężko mi wymyślić coś nowego, co by dobrze funkcjonowało. Ale to nie oznacza, że nie chcę zmian - wręcz przeciwnie. Po prostu wyobraźnia mnie zawodzi. Jeśli ktoś z nas wymyśli inny układ, to prawie na pewno będę "za".
Kolorystyka i estetyka - byleby tło postów było jasne. Jeśli chodzi o całą resztę, to zdaję się na upodobania Rinne, bo odwala kawał profesjonalnej roboty i podobają mi się jej szablony. Jeśli mam coś podpowiedzieć, to bardzo lubię takie efekty, jak w obecnie ustawionym szablonie są na samej górze ramki z postem i ramki w kolumnie bocznej. Nie wiem, jak to określić. Mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi. :P Użycie ciekawych pędzli, o.
Wygląd a'la forum i MMO - też nie lubię. Automatycznie się gubię. Wolę, żeby było oszczędnie, a przejrzyście. I żeby uwagę przyciągał jeden element (np. ładny nagłówek), a nie wszystkie po trochu.
Pomysł z krajobrazem fantasy też mi się podoba. Jeśli będziemy chcieli decydować o tym, co będzie w nagłówku, to chyba trzeba by popytać autorów, czy nie zgodziliby się udostępnić swoich grafik. Będą oznaczeni w stopce, więc może ktoś by się zgodził. Są autorzy, którzy zamiast pisać mi tylko "yes, with link to my gallery" odpowiadają, że cieszą się, że mogli mnie zainspirować do stworzenia postaci. Więc jest nadzieja.
Ciekawi mnie to, że Rinne zwróciła uwagę na rozbudowane menu. Czyżby jakieś nowe rozwiązanie?
W ogóle wow, że złożyła nam taką propozycję. Ale się cieszę... :D

Szept pisze...

Aedówka jak zwykle ujmuje wszystko tak ładnie, że aż miło. Niestety, nie do końca wiem, o jaki efekt chodzi... albo patrzę na to, ale nie wiem, że o to.
Tak, niektórzy autorzy z dA są bardzo chętni do pomocy, inni przeciwnie. W sumie, tak patrząc, mam listę takich, co się zgadzają, więc nie powinno być kłopotu. Aedówko, czy w wolnej chwili jakoś mogłabym od ciebie pożyczyć listę tych, co nie mają nic przeciwko użyciu? Zawsze to ułatwi życie jakbym czegoś szukała, niekoniecznie nawet na KK.

Prawa autorskie

© Zastrzegamy sobie prawa autorskie do umieszczanych na blogu tekstów, wymyślonego na jego potrzeby świata oraz postaci.
Nie rościmy sobie natomiast praw autorskich do tych artów, które nie są naszego autorstwa.

Szukaj

˅ ^
+ postacie
Rinne Lasair