Przewodnik

Linki-obrazki

Misje
I. Więzi przyjaźni
Spotykasz po latach kogoś, kto dawniej był ci bliski. Wplątuje cię on w jakąś historię, która nie dość, że z czasem się komplikuje, to w dodatku budzi w tobie wątpliwości co do intencji przyjaciela.

II. Linia frontu
Kerończy natarli na Prowincję Demarską. Oblegany jest sam Demar. Jedni ludzie stają do walki, inni uciekają ze spalonej ziemi. Napastnicy, obrońcy i cywile. Po której stronie staniesz?

Opcjonalnie: Udział w buncie niewolników w Wirginii bądź inne miejsca walk.

III. Rekonwalescencja
W nie najlepszej kondycji trafiasz do wioski lub klasztoru. Wydaje ci się, że trafiłeś w dobre ręce i że wkrótce będziesz mógł opuścić to miejsce. Okazuje się jednak, że z pozoru życzliwi i uprzejmi ludzie skrywają przed tobą jakąś tajemnicę.

IV. Zabij bestię
Coś napada, nęka mieszkańców. Zawierasz umowę z wójtem - dostarczysz głowę bestii za określoną cenę. Okazuje się jednak, że stworzenie nie działa bez powodu - jest w jakiś sposób prowokowane przez mieszkańców.

Opcjonalnie: Bestia jest wrażliwa na hałas z karczmy albo ludzie naruszyli w jakiś sposób jej rewir (weszli na jej teren, zajęli leże ze względu na drogie surowce itp.)

V. Nielegalne walki
Dochodzą cię słuchy o nielegalnych walkach prowadzonych w okolicy. Położysz im kres czy może postanowisz wziąć w nich udział dla własnego zysku? Pieniądze nie leżą na ulicy.

VI. Zlecone zabójstwo
Dochodzi do zamachu, w wyniku którego ginie ktoś ważny. Podejmujesz się odnalezienia zabójcy – albo jego zleceniodawcy. Od ciebie zależy, czy dojdzie do aresztowania winnych, czy pomożesz im uniknąć kary.

VII. Egzekucja
W mieście lub wiosce szykuje się egzekucja. Znasz sprawcę albo sam doprowadziłeś do jego schwytania. Realizacja wyroku coraz bliżej.

Opcjonalnie: Z czasem nabierasz wątpliwości, czy skazaniec faktycznie jest winny i chcesz go uwolnić lub dochodzą cię pogłoski, że ktoś może chcieć uwolnić kryminalistę.

zamknij
Spis kodów
Spis opowiadań
Baśń o wolności: Preludium (autor: Nefryt) Gdy demon odzyskuje człowieczeństwo, przypomina sobie jak być człowiekiem.(autor: Zombbiszon) Nikt nie zna prawdziwego bólu do czasu aż nie straci kogoś bliskiego sercu. (autor: Zombbiszon) Wendigo i Driada (autor: Zombbiszon) Domek, zupa, sukkub i historia (autor: Zombbiszon) Sen i niespodzianki (autor: Zombbiszon) Boląca strata i niepokojący gość! (autor: Zombbiszon) Cienie i nowy przyjaciel (autor: Zombbiszon) Kruki (autor: Zombbiszon) Cienie i Starsze Dusze (autor: Zombbiszon) Zło Kor'hu Dull (autor: Zombbiszon) Złodziej Twarzy i Koszmar (autor: Zombbiszon) Królewiec (autor: Zombbiszon) Przed świtem (autor: Nefryt) Król Żebraków i nowe drzwi (autor: Zombbiszon) Akceptacja (autor: Zombbiszon) Nostalgia (autor: Nefryt) Nowa droga i niespodziewane wyznanie? (autor: Zombbiszon) Biały i zielony daje czerwony! (autor: Zombbiszon) Nowe wyzwania w nowym życiu (autor: Zombbiszon) Krąg tajemnic (autor: Zombbiszon) Jack (autor: Zombbiszon) Czasami to mrok daje najwięcej światła (autor: Zombbiszon) Trzy sceny o szpiegowaniu (autor: Nefryt) Morze bólu. Promyk nadziei ... (autor: Zombbiszon) Sól (autor: Olżunia) Dyjanna Muirne: Miecz może być dowodem wszystkiego (autor: Zorana) Uszatek i Kwiatek na tropie przygody: Przypadłość parszywej gospody (autor: Paeonia i Szept) Gdy gasną świece (autor: Zombbiszon) ... Najjaśniej płoną gwiazdy nadziei. (autor: Zombbiszon) Elias cz. 1 (autor: Zombbiszon) Elias cz. 2 (autor: Zombbiszon) Historia (autor: Zombbiszon)
zamknij

Chat

Potem się go usunie :>

Szablon jest skończony, możecie teraz chodzić po blogu i narzekać, jeżeli coś nie działa xD Polecam wcisnąć F11 <3
Prosiłabym osobę z rozdzielczością 1920 do wejścia w post, bo testsize pokazuje mi, że tło nie jest na całą długość - problem polega na tym, że ono ma też 1920px :D
Ikonka bloggera na głównej jest w lewym górnym rogu, w poście w prawym. I teraz uwaga! Nie da się dodać 'nowy post' z paska nawigacji, bo jest przypisany do waszego konta. Przycisk bloggera przenosi was do strony blogger.com gdzie możecie się zalogować. Po zalogowaniu pojawi się wam panel bloggera, po lewej stronie macie zakładki: posty, statystyka, strony, układ itd. W zależności od tego czy macie uprawnienia admina będzie ich więcej lub mniej. Was tak naprawdę interesują tylko 'posty'. Nad nimi jest napis 'wyświetl bloga', nad nim tytuł bloga, na którym aktualnie się znajdujecie. Jeżeli na koncie macie więcej blogów, możecie wybierać jak z rozwijanej listy, wystarczy kilknąć trójkącik obok tytułu.
Jak jesteście w zakładce 'posty' to na środku macie wszystkie posty, które znajdują się na blogu, nad nimi jest pomarańczowy przycisk "nowy post". Dalej chyba nie muszę tłumaczyć? xD To jest serio proste, dacie radę :D
Ołówek do szybkiej edycji posta, jak wejdziecie w dany post, znajduje się na dole przy etykietach, czy tam pod nimi.  


Teraz coś dla ludzi edytujących szablon:


Jak wchodzicie w układ i w dany gadżet, to dla przejrzystości kodu polecam powiększyć sobie to okienko, a potem też treść ( prawy dolny róg tej ramki z treścią)

MENU
Menu już takie podobne mieliście, więc tu nie przewiduje problemów. To wszystko normalne linki - jak potrzeba wytłumaczyć jak co działa to mówcie xD

AKTUALNIE
Schemat wygląda tak:
czerwone was nie interesuje

<div class="quotes">
  <div class="quote-dots"></div>
  <div class="quote-contain">

 
    <div class="quote-rotate">
      <p>  treść 1 </p>
    </div>  
 
    <div class="quote-rotate">
      <p>  treść 2 </p>
    </div> 

  </div>
</div>LINKI-OBRAZKI
Bo kiedyś tam były obrazki xD to spis op, misje, wtp i kody.

Pierwsze są misje i tak jak spis op to po prostu okienko po kliknięciu. Mieliście to też zastosowane chyba w misjach wcześniej?

<div id="content-3" class="content">

<div class="rzym-licz">I. Tytuł misji</div>
Treść misji
<br/><br/>

<div class="rzym-licz">II. Tytuł misji  </div>
Treść misji
<br/><br/>
</div>Potem jest wtp i spis kodów - przyjrzyjcie się, to normalne linki.

Najgorsze na całym blogu - spis opowiadań.

Najpierw jest okienko, a w nim taby. Wiecie już jak one działają, problem polega tylko na tym, że jest ich bardzo dużo :D

<div id="drugastronaop">
to co jest za tym divem - tytuły są po prostu po drugiej stronie xD jeżeli zabraknie wam miejsca... można albo będzie dodać suwak albo zrobić jeden tab na opowiadania, które np. mają tylko 2 części.
CO NOWEGO I CN W NOTKACH
zwykłe linki wstawione w <li></li> żeby pojawiały się te kółka przed linkami


POSTACIE
kolejne taby z linkami.
link wygląda tak:

 <a href="adres" class="km"><span>numer postaci</span> nazwa postaci
</a>

<i class="fa fa-minus-square-o"></i>
to jest ten minus  z fontawesome.io, wystarczy go postawić przed datą urlopuJak coś jasne, czegoś nie napisałam, to piszcie :3 Jeszcze jutro okomentuje wam html na wszelki wypadek. I generalnie ja nigdzie się nie wybieram, więc jak najbardziej możecie mnie wykorzystywać :>


Tylko sprawdzam :3 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed, lacinia in, mi. Cras vel lorem. Etiam pellentesque aliquet tellus. Phasellus pharetra nulla ac diam. Quisque semper justo at risus. Donec venenatis, turpis vel hendrerit interdum, dui ligula ultricies purus, sed posuere libero dui id orci.

Avki dodajcie w jak najlepszej rozdzielczości. Nie musi być gigantyczna, widzicie jak posty wyglądają :)

Schemat.

1. Nick
Obrazek

2. Nick
 Obrazek

------------------------------------

1. Szept2. Silva3. Zorana

4. Karou5. Nefryt
6. Zhaotrise

7. Olżunia
7 komentarzy:

Zombbiszon pisze...

4. Yarkhar

Nie wiem jak wklejacie obrazki bo ciapa ze mnie ale obrazek mam :D

Sorcha pisze...

Przyznam się, że bardzo ciężko odnaleźć mi się w tym szablonie, chociaż wygląda bardzo ładnie, niczym jakaś stronka lub coś. Jednak mam teraz duży problem, żeby wejść wgl do edytora blogera, ponieważ zniknął górny panel kontrolny tegoż serwisu. Czy jest tu jakaś funkcja pełniąca tę rolę o której nie wiem?

Zorana pisze...

Wspominałam o panelu nawigacyjnym na konferencji, poproszę, aby wrócił do szablonu (choć pewnie będzie znajdował się w innej części strony). Mi także doskwiera jego brak.

Nefryt pisze...

Rinne zapowiedziała, że zrobi coś takiego. Póki co (tymczasowo, oczywiście), możecie dostać się do bloga od strony "technicznej" wchodząc na blogger.com - trzeba się zalogować i powinno wam pokazać listę blogów na których piszecie. Potem wchodzicie sobie w Keronię i już.

Nefryt pisze...

Hm, na razie wszystko wygląda dość prosto :) Chociaż pewnie jak zacznę edytować, to i tak na początek coś zwalę xD Dzięki, Rinne!

Zorana pisze...

Wrzucamy do spisu kodów?

Nefryt pisze...

Zorana, tak.

Prawa autorskie

© Zastrzegamy sobie prawa autorskie do umieszczanych na blogu tekstów, wymyślonego na jego potrzeby świata oraz postaci.
Nie rościmy sobie natomiast praw autorskich do tych artów, które nie są naszego autorstwa.

Szukaj

˅ ^
+ postacie
Rinne Lasair