Przewodnik

Linki-obrazki

Misje
I. Więzi przyjaźni
Spotykasz po latach kogoś, kto dawniej był ci bliski. Wplątuje cię on w jakąś historię, która nie dość, że z czasem się komplikuje, to w dodatku budzi w tobie wątpliwości co do intencji przyjaciela.

II. Linia frontu
Kerończy natarli na Prowincję Demarską. Oblegany jest sam Demar. Jedni ludzie stają do walki, inni uciekają ze spalonej ziemi. Napastnicy, obrońcy i cywile. Po której stronie staniesz?

Opcjonalnie: Udział w buncie niewolników w Wirginii bądź inne miejsca walk.

III. Rekonwalescencja
W nie najlepszej kondycji trafiasz do wioski lub klasztoru. Wydaje ci się, że trafiłeś w dobre ręce i że wkrótce będziesz mógł opuścić to miejsce. Okazuje się jednak, że z pozoru życzliwi i uprzejmi ludzie skrywają przed tobą jakąś tajemnicę.

IV. Zabij bestię
Coś napada, nęka mieszkańców. Zawierasz umowę z wójtem - dostarczysz głowę bestii za określoną cenę. Okazuje się jednak, że stworzenie nie działa bez powodu - jest w jakiś sposób prowokowane przez mieszkańców.

Opcjonalnie: Bestia jest wrażliwa na hałas z karczmy albo ludzie naruszyli w jakiś sposób jej rewir (weszli na jej teren, zajęli leże ze względu na drogie surowce itp.)

V. Nielegalne walki
Dochodzą cię słuchy o nielegalnych walkach prowadzonych w okolicy. Położysz im kres czy może postanowisz wziąć w nich udział dla własnego zysku? Pieniądze nie leżą na ulicy.

VI. Zlecone zabójstwo
Dochodzi do zamachu, w wyniku którego ginie ktoś ważny. Podejmujesz się odnalezienia zabójcy – albo jego zleceniodawcy. Od ciebie zależy, czy dojdzie do aresztowania winnych, czy pomożesz im uniknąć kary.

VII. Egzekucja
W mieście lub wiosce szykuje się egzekucja. Znasz sprawcę albo sam doprowadziłeś do jego schwytania. Realizacja wyroku coraz bliżej.

Opcjonalnie: Z czasem nabierasz wątpliwości, czy skazaniec faktycznie jest winny i chcesz go uwolnić lub dochodzą cię pogłoski, że ktoś może chcieć uwolnić kryminalistę.

zamknij
Spis kodów
Spis opowiadań
Baśń o wolności: Preludium (autor: Nefryt) Gdy demon odzyskuje człowieczeństwo, przypomina sobie jak być człowiekiem.(autor: Zombbiszon) Nikt nie zna prawdziwego bólu do czasu aż nie straci kogoś bliskiego sercu. (autor: Zombbiszon) Wendigo i Driada (autor: Zombbiszon) Domek, zupa, sukkub i historia (autor: Zombbiszon) Sen i niespodzianki (autor: Zombbiszon) Boląca strata i niepokojący gość! (autor: Zombbiszon) Cienie i nowy przyjaciel (autor: Zombbiszon) Kruki (autor: Zombbiszon) Cienie i Starsze Dusze (autor: Zombbiszon) Zło Kor'hu Dull (autor: Zombbiszon) Złodziej Twarzy i Koszmar (autor: Zombbiszon) Królewiec (autor: Zombbiszon) Przed świtem (autor: Nefryt) Król Żebraków i nowe drzwi (autor: Zombbiszon) Akceptacja (autor: Zombbiszon) Nostalgia (autor: Nefryt) Nowa droga i niespodziewane wyznanie? (autor: Zombbiszon) Biały i zielony daje czerwony! (autor: Zombbiszon) Nowe wyzwania w nowym życiu (autor: Zombbiszon) Krąg tajemnic (autor: Zombbiszon) Jack (autor: Zombbiszon) Czasami to mrok daje najwięcej światła (autor: Zombbiszon) Trzy sceny o szpiegowaniu (autor: Nefryt) Morze bólu. Promyk nadziei ... (autor: Zombbiszon) Sól (autor: Olżunia) Dyjanna Muirne: Miecz może być dowodem wszystkiego (autor: Zorana) Uszatek i Kwiatek na tropie przygody: Przypadłość parszywej gospody (autor: Paeonia i Szept) Gdy gasną świece (autor: Zombbiszon) ... Najjaśniej płoną gwiazdy nadziei. (autor: Zombbiszon) Elias cz. 1 (autor: Zombbiszon) Elias cz. 2 (autor: Zombbiszon) Historia (autor: Zombbiszon)
zamknij

Chat

Sprawa dotyczy przewidzianego na luty numeru WPT. 
Aedówka, która - jak wyszło na konferencji - miała składać numer, jest zmuszona go "oddać", przekazać komuś, ponieważ ze względu na trudne do przewidzenia dla niej okoliczności brakuje jej czasu, by zrobić wszystko, czym koordynator zająć się powinien. Sprawa toczyła się mailowo, dlatego wyjaśniam co i jak.
Mamy bardzo mało czasu do planowanego terminu publikacji, dlatego uznałam, że zbyt długo zajmie pytanie Was wszystkich i dyskusja nad tym, kto powinien zająć się najbliższym numerem. Z tego powodu poprosiłam o to Isleen, jako że nie składała dotąd żadnego numeru (czyli pozostajemy w zgodzie z punktem z ustaleń, że każdy numer składa inna osoba) a jednocześnie mogę szybko - szybciej, niż za pośrednictwem Internetu - pomóc jej, jeżeli coś okaże się dla niej problematyczne. Przewidywany czas publikacji się nie zmienia, dalej będzie to 15-16 luty. Isleen jeszcze dziś założy na GG konferencję w sprawie numeru, na którą zaproszeni będą wszyscy. Dodawać do numeru może każdy, robimy to przez wrzucenie tekstu do dokumentu Google, dostępnego dla wszystkich. Link jest w ramce "co nowego" pod hasłem "dodaj do WPT".

Nie chcę, żeby dyskusja pod poprzednim postem, a więc dotycząca całokształtu WPT, przebiegała w błyskawicznym tempie, a musiałaby, jeżeli mielibyśmy cokolwiek ustalić pod lutowy numer. Uważam, że tamte sprawy są na to zbyt ważne. Trzeba jeszcze wiele spraw wyjaśnić - także prywatnie między poszczególnymi autorami, zanim będziemy w stanie NAPRAWDĘ - a nie pozornie zgodzić się w niektórych punktach. 
Dlatego Isleen obiecała, że będzie trzymała się punktów, które znalazły się w poprzednim poście, ale składany przez nią numer będzie miał formę przejściową, to znaczy, że w toku dyskusji pod poprzednim - dotyczącym całego WPT postem, zapaść mogą ustalenia, które zmienią kształt numerów przypadających na następne miesiące. Stąd proszę, by nie irytować się, jeżeli coś przy redagowaniu tego numeru przebiegnie nie do końca tak, jak docelowo byście chcieli. Myślę, że takie rozwiązanie jest konieczne, żebyśmy mogli NAPRAWDĘ dogadać się w sprawie następnych numerów, jednocześnie nie zaprzepaszczając tego.

Brak komentarzy:

Prawa autorskie

© Zastrzegamy sobie prawa autorskie do umieszczanych na blogu tekstów, wymyślonego na jego potrzeby świata oraz postaci.
Nie rościmy sobie natomiast praw autorskich do tych artów, które nie są naszego autorstwa.

Szukaj

˅ ^
+ postacie
Rinne Lasair